27 listopada 2018

Kategoria:
Elektronika

Kiedy warto zainwestować w komputerowy sprzęt poleasingowy?
5 (100%) / 2 głosów

Kiedy warto zainwestować w komputerowy sprzęt poleasingowy?

Bez względu na to, czy potrzebujemy sprzętu do naszej firmy, czy też do użytku domowego, warto przyjrzeć się ofercie komputerowego sprzętu poleasingowego. Jest on nie tylko doskonałą alternatywą dla kupna nowego, drogiego sprzętu, lecz również dla zakupu używanych komputerów. Sprawdź, kiedy warto zainwestować w komputerowy sprzęt poleasingowy.

Komputerowy sprzęt poleasingowy to laptopy oraz komputery stacjonarne, które korporacje oraz duże firmy biorą w leasing, a następnie, po wygaśnięciu umowy, zwracają je leasingodawcom. Taka transakcja korzystna jest dla obu stron; firmy oszczędzają na inwestowaniu w drogi sprzęt, rozkładając koszty jego pozyskania na miesięczne raty, a leasingodawcy odsprzedają je sklepom, które zajmują się remarketingiem sprzętów. Przykładem jest ceniony sklep komputerowy POLBIT. Kiedy warto zainwestować w komputery poleasingowe?

Kiedy mamy ograniczony budżet

Jedną z największych zalet komputerowego sprzętu poleasingowego jest jego niska cena, przy jednoczesnej bardzo wysokiej jakości. Za nieduże sumy bowiem możemy nabyć komputery i laptopy z najwyższej półki; najczęściej będą to modele biznesowe. Warto zdać sobie sprawę, że omawianego rodzaju sprzęt może być nawet o 70% tańszy w stosunku do ceny nowego z salonu.

Sprzęt poleasingowy nosi nieznaczne ślady użytkowania, w przeciwieństwie do tego, oferowanego przez osoby prywatne w Internecie i jest on dodatkowy wyposażony w oryginalne oprogramowanie. Pozwala to oszczędzić spore sumy pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na inne cele.

Kiedy zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości

W poleasingowy sprzęt komputerowy warto zainwestować także w sytuacji, gdy zależy nam na komputerach oraz laptopach wysokiej jakości, od najlepszych, światowych producentów i charakteryzujących się dobrymi parametrami. Zarządzający dużymi korporacjami wybierają bowiem komputery cechujące się cichą pracą, stabilnością działania, niezawodnością, bezawaryjnością oraz dużą wydajnością. W ofercie renomowanych sklepów, takich jak POLBIT, najczęściej znajdziemy poleasingowe urządzenia marek:

  • HP
  • Lenovo
  • Dell
  • Apple

Kiedy ważna jest gwarancja

Kolejnym argumentem, przemawiającym za omawianym sprzętem, jest przysługująca na niego roczna gwarancja. Nie musimy zatem martwić się, jeśli ulegnie on jakiejkolwiek awarii lub uszkodzeniu.

Na koniec warto wspomnieć, iż poleasingowy sprzęt komputerowy cechuje duża różnorodność oferowanych marek i modeli. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie, zarówno jeśli będziemy chcieli korzystać z komputera do celów biznesowych, jak i rozrywkowych.