7 stycznia 2019

Kategoria:
Elektronika

Jak sprawdzić model telefonu./Jaki mam model telefonu?
5 (100%) / 2 głosów

Jak sprawdzić model telefonu./Jaki mam model telefonu?

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie rusza się na krok bez telefonu komórkowego. To małe urządzenie przestało już być wyłącznie narzędziem do rozmawiania i pisania wiadomości tekstowych. Stanowi ono raczej przenośne centrum rozrywki, zapewniające nam jednocześnie błyskawiczny dostęp do wszelkiego rodzaju informacji. Mimo to bardzo niewielu z nas pamięta, jaki model urządzenia właśnie nosi w kieszeni. Jak to sprawdzić?

Dlaczego warto znać modelu telefonu?

Większość z nas wie, jakiej marki telefonu używa – nie mamy raczej problemu z określeniem, czy korzystamy z Sony, Huawei czy iPhone’a. Mniej więcej znamy też linię, z której nasz smartphone pochodzi, przykładowo Samsung Galaxy czy Nokia Lumia. Zwykle mamy jednak problem z doprecyzowaniem modelu. W jednej linii telefonów może występować wiele różnych modeli, różniących się jedynie pojedynczymi cyframi i literami w nazwie, bądź nieznacznie innymi parametrami technicznymi. Dlaczego warto wiedzieć, jaki model mamy akurat w posiadaniu?

Wiedza ta może się bardzo przydać przy zakupie części i akcesoriów do telefonu – mówi pracownik firmy Amazing PhonePozwoli nam to uniknąć sytuacji, kiedy kupujemy przykładowo etui, szkło hartowane bądź zapasową baterię, a potem okazuje się, że produkty te nie pasują do naszego urządzenia.

Znajomość modelu może okazać się również bardzo przydatna, kiedy planujemy sprzedaż telefonu i musimy go prawidłowo wycenić.

Jak rozpoznać model telefonu?

Model naszego telefonu możemy sprawdzić na kilka sposobów. Część z nich jest uniwersalna, pozostałe będą przydatne tylko przy określonych markach telefonów – generalnie jednak nie powinny one sprawić nam większego problemu.

  • Sprawdzenie informacji na opakowaniu – jeśli kupiliśmy nowy telefon, informacje o modelu urządzenia znajdziemy na naklejce, znajdującej się zwykle na spodniej stronie opakowania
  • Tabliczka znamionowa w telefonie – wewnątrz każdego telefonu znajduje się tzw. tabliczka znamionowa, czyli naklejka z informacjami na temat telefonu. Zazwyczaj umieszczana jest pod baterią. Zanim wyjmiemy baterię, żeby sprawdzić model, pamiętajmy o wyłączeniu telefonu.
  • Grawerunek na obudowie – w niektórych modelach Huawei oraz starszych telefonach iPhone informacje o modelu są umieszczone w formie grawerunku na tylnej obudowie urządzenia.
  • Ustawienia telefonu – kolejną metodą jest sprawdzenie informacji w ustawieniach systemowych telefonu. W systemach Android i Windows informacje te znajdują sią w tym samym miejscu. Wystarczy wybrać po kolej: Menu, Ustawienia, Informacje o telefonie, Nazwa urządzenia. W telefonach iPhone należy wybrać Ustawienia, Ogólne, Model lub numer seryjny.
  • Kod – w telefonach marki Nokia informacje o modelu możemy sprawdzić wpisując z klawiatury numerycznej kod *#0000#.

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41