generator-pradotworczy
20 czerwca 2018

Kategoria:
Elektronika

Generator prądotwórczy. Gdzie i kiedy znajduje zastosowanie?
5 (100%) / 3 głosów

Generator prądotwórczy. Gdzie i kiedy znajduje zastosowanie?

Generatory prądotwórcze to bardzo ważne i przydatne urządzenia. Dlaczego? Gdzie i kiedy znajdują zastosowanie? Ich zadaniem jest samodzielne wytwarzanie prądu. Z tego względu pozwalają zasilać inne sprzęty w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do źródła zasilania lub doszło do awarii prądu. Sprawdźmy, gdzie takie bezpośrednie źródła energii elektrycznej są szczególnie niezbędne.

Wyjazdy i odpoczynek poza miastem

Przede wszystkim w generator prądotwórczy powinniśmy zaopatrzyć się, kiedy planujemy wyjazd za miasto. Weekendowy odpoczynek na działce, na biwaku albo nad jeziorem wymaga prądu. Dzisiaj nie możemy się bez niego obejść, ponieważ musimy naładować aparat, telefon komórkowy i podgrzać wodę grzałką. Nie wszędzie można rozpalić ognisko, ognisko też nie zaspokoi wszystkich naszych potrzeb. Chociaż chcemy zbliżyć się od natury, tak naprawdę nigdy nie możemy i nie chcemy w pełni odizolować się od świata, a do tego potrzebny jest prąd. Także uruchomienie narzędzi elektrycznych na działce rekreacyjnej wymaga źródła prądu. Zwłaszcza, kiedy pojechaliśmy z zamiarem postawienia altany albo chcemy zrobić huśtawkę dla dziecka.

Imprezy masowe

Drugą sytuacją, kiedy generatory prądotwórcze są konieczne, jest obsługa imprez masowych, np. koncertów i festiwali. Jak inaczej wyobrażalibyśmy sobie wydarzenie muzyczne bez odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia? Nie cieszylibyśmy się również oglądaniem filmu pod gołym niebem, jeśli nie mielibyśmy gdzie podłączyć projektora. Bez prądu nie można dzisiaj funkcjonować, dlatego w sklepach, takich jak sklep narzędziowy CTN 24, można zaopatrzyć się w tego rodzaju generatory prądotwórcze, o mniejszej lub większej mocy, różnym maksymalnym czasie zasilania i związaną z tym pojemnością zbiornika paliwa.

Place budowy

Generatory prądotwórcze są także powszechnie wykorzystywane na placach budowy. Przyłącze do sieci elektrycznej jest zwykle ostatnim etapem pracy, a maszyny służące realizacji inwestycji wymagają źródła zasilania. W tym przypadku generatory stają się podstawowym źródłem energii, dlatego muszą mieć dużą moc i zapewniać możliwość podłączania jedno- oraz trójfazowych sprzętów.

Służba zdrowiu i życiu

Ponadto z generatorów prądotwórczych korzysta służba medyczna. Awarie w ciągłości dostawy prądu mogą przytrafić się w każdej chwili. Prowadzenie operacji albo podtrzymywanie życia najciężej chorych pacjentów byłoby nie do wykonania bez używania generatorów prądotwórczych jako źródła awaryjnego zasilania.

Domy jednorodzinne

Generatory prądu doceniają także mieszkańcy domów jednorodzinnych. O ile w bloku jakoś poradzimy sobie kilka godzin bez prądu, w prywatnym domu prąd jest niezbędny, ponieważ często mamy bojler elektryczny, ogrzewanie również działa na prąd, kuchenka także. Do tego jeszcze wyłączył się alarm, a zostaliśmy sami w ciemnym, zimnym budynku, daleko za miastem. To sytuacja, w której nie chcielibyśmy się znaleźć , dlatego warto mieć generator prądotwórczy w piwnicy i w razie potrzeby móc z niego skorzystać.