29 maja 2019

Kategoria:
Elektronika

Elektronika w zabezpieczeniu domów i mieszkań
5 (100%) / 1 głosów

Elektronika w zabezpieczeniu domów i mieszkań

Myśląc o możliwościach wykorzystania elektroniki w zabezpieczaniu budynków mieszkalnych, zwykle w pierwszej kolejności wyobrażamy sobie rozbudowane systemy alarmowe i monitoring. Niestety, takie rozwiązania są drogie, a dodatkowo nie zawsze skuteczne. O bezpieczeństwo posesji możemy zadbać w znacznie prostszy i mniej kosztowny sposób, a mianowicie montując solidne zamki antywłamaniowe.

Skuteczne zabezpieczenie drzwi wejściowych do domu czy mieszkania nie oznacza konieczności montowania wielu zamków, dodatkowych osobnych rygli, kłódek i innych zabezpieczeń. Nowoczesne zamki antywłamaniowe mają kompaktową budowę i są bardzo proste w obsłudze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak np. Anti Drill, Anti Snap czy Anti Pull, pojedynczy zamek stworzy mocną barierę przeciw najrozmaitszym technikom włamywaczy. Co ciekawe, obsługa takich wkładek może odbywać się elektronicznie.

Zamek elektroniczny – wygoda dla każdego

Jeszcze kilkanaście lat temu otwieranie drzwi za pomocą odcisku palca było szokującym pomysłem rodem z filmów science fiction. Dziś takie rozwiązania są rzeczywiście spotykane, choć niemal wyłącznie w zastosowaniach specjalistycznych. Zamki biometryczne z czytnikiem laserowym używane są w organizacjach, w których wymagany jest najwyższy stopień kontroli dostępu do poszczególnych budynków czy pomieszczeń.

W większości obiektów przemysłowych, ale też coraz częściej w domach i mieszkaniach prywatnych, wykorzystuje się pozostałe typy zamków elektronicznych. W charakterze klucza używane są wtedy rozmaite rozwiązania, w tym karty zbliżeniowe i specjalne transpondery. Najnowszą i najwygodniejsza dla użytkowników indywidualnych propozycją są jednak zamki na telefon.

Elektroniczne zamki antywłamaniowe

Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii ze sprawdzonymi systemami antywłamaniowymi, dziś każdy może pozwolić sobie na wygodę stosowania elektronicznego zamka bez utraty poczucia kontroli i bezpieczeństwa – przekonuje nasz rozmówca z DOM Polska.

Niezawodne, wieloryglowe zamki antywłamaniowe obecnie mogą być stosowane z wkładkami elektronicznymi. Połączenie certyfikowanego zamka (który rygluje drzwi wejściowe w czterech punktach i zapewnia pełną ochronę przed podważeniem skrzydła, a także przewierceniem, wybiciem lub wyłamaniem wkładki) z elektronicznym kluczem zakodowanym w twoim telefonie daje świetną gwarancję bezpieczeństwa twojego domu oraz 100% wygodę.

Oczywiście, aby mieć pewność, że nowe zabezpieczenie prezentuje najwyższą jakość, warto sięgnąć po ofertę zaufanych, doświadczonych producentów. Do najciekawszych, bo przystępnych cenowo, a jednocześnie niezawodnych systemów elektronicznego dostępu w Europie należy zaliczyć Tapkey, dystrybuowany  przez wspomnianą wyżej firmę DOM Polska.