Dlaczego warto kupić program antywirusowy?
21 grudnia 2017

Kategoria:
Elektronika

Dlaczego warto kupić program antywirusowy?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto kupić program antywirusowy?

Współczesne zagrożenia w świecie komputerów i Internetu

Dla wielu osób Internet stał się „miejscem”, w którym przebywają najczęściej. Tu toczy się życie towarzyskie i zawodowe, tutaj uczymy się i odpoczywamy, robimy zakupy i nawiązujemy kontakty osobiste oraz biznesowe. Wymaga to przekazywania danych, w tym np. bankowych.

-Kradzież danych jest jednym z największych zagrożeń związanych z wirusami komputerowymi – mówi specjalista ze sklepu IT Dragon. – Zainfekowany sprzęt staje się źródłem wiedzy o nas. Nasze loginy i hasła trafiają w niepowołane ręce, a stąd już tylko krok do pozbawienia nas pieniędzy i wpędzenia w długi.

Innym niebezpieczeństwem jest przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem. Dysponując naszym sprzętem, osoba rozsiewająca wirusa może go wykorzystywać do swoich celów – np. przejmować i zmieniać hasła, rozsiewać dalej wirusa albo dystrybuować zakazane treści.

Szczególnym rodzajem zagrożeń internetowych są te, na które wystawione są nieletni. Kontakt przez Internet nie daje nam możliwości zweryfikowania tożsamości rozmówcy, a dzieci wyjątkowo łatwo zmanipulować i skrzywdzić. W wirtualnym świecie mogą one doświadczać przemocy psychicznej ze strony rówieśników albo seksualnej ze strony dorosłych, nie wspominając o zdecydowanie zbyt łatwym dostępie do treści pełnych brutalności i seksu. Czy da się je przed tym ochronić?

Przed czym chronią programy antywirusowe?

Skuteczną formą ochrony przed wyżej wymienionymi zagrożeniami są programy antywirusowe. Zobaczmy to na przykładzie, którym będzie antywirus Norton Security Premium Pl 2017 10DV/1R.

Program ten przeznaczony jest na sprzęt z systemami: Windows, iOS i Android. Licencja obejmuje dziesięć urządzeń, dzięki czemu można jednocześnie zabezpieczyć komputery i smartfony całej rodziny. Czemu służy ta aplikacja?

  • Przede wszystkim ten antywirus chroni tożsamość użytkownika oraz transakcje internetowe. To szczególnie ważne teraz, gdy coraz częściej płacimy rachunki i robimy zakupy online.
  • Program informuje o tym, że plik może być niebezpieczny, zanim jeszcze pobierzemy go na dysk. Warto pamiętać, że zapobieganie jest znacznie lepsze niż ograniczanie szkód.
  • Antywirus jest wyposażony w narzędzie ułatwiające dzieciom bezpieczne korzystanie z Internetu. Dzięki temu nie zobaczą one niebezpiecznych treści i nauczą się wykorzystywać sieć do nauki i rozwojowej zabawy.
  • Aplikacja wykonuje kopie zapasowe naszych plików, aby w razie awarii lub ataku móc odzyskać swoje dokumenty.