lozko-elektryczne
18 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zastosowanie i zalety łóżek elektrycznych
5 (100%) / 2 głosów

Zastosowanie i zalety łóżek elektrycznych

Łóżko elektryczne to niezastąpiona pomoc dla chorych i ich opiekunów. Sprawdza się u osób spędzających dużo czasu w pozycji leżącej, dla chorych z nadwagą bądź otyłych, a także dla osób chorujących np. na chorobę Alzheimera. Jakie zalety mają łóżka elektryczne i dlaczego warto z nich korzystać? Dowiedz się, jakie konkretnie atuty i zastosowanie ma tego typu sprzęt medyczny.

Zalety łóżek elektrycznych

Łóżko elektryczne ma wiele zalet. Przede wszystkim stanowi niezastąpione wsparcie w opiece domowej nad chorym, gdzie wspiera proces pielęgnacji i rehabilitacji. Niewątpliwym atutem łóżek elektrycznych jest sterowanie na pilota, co umożliwia np. samodzielnie zmianę pozycji łóżka przez chorego – tym samym opiekun nie jest angażowany w proste czynności, które osoba leżąca jest w stanie wykonać sama. Warto podkreślić, że tego typu łóżka mają zarówno płynną regulację leża, jak również wezgłowia, a niektóre rodzaje także kąta nachylenia segmentu uda, łydki itp., przez co w znacznym stopniu ułatwiają funkcjonowanie.

Wiele z nich ma także dodatkowe barierki, które ułatwiają samodzielne wstawanie i siadanie. Ponadto, niewątpliwą zaletą jest fakt, że praktycznie każde łóżko elektryczne ma wysięgnik, który tak jak barierki, ułatwia wstawanie. Oprócz tego, niektóre typy łóżek mają także funkcję samodzielnego obniżenia leża do poziomu podłogi – dzięki temu np. osoby chorujące na Alzheimera, którym może zdarzyć się nieświadome wstawanie z łóżka nie upadną z wysokości na podłogę. Warto również podkreślić, że obecne łóżka elektryczne nie przypominają tych szpitalnych i z powodzeniem wpisują się w estetykę domowych wnętrz.

Kiedy warto skorzystać z łóżka elektrycznego? – zastosowanie

Łóżka elektryczne mają wiele zastosowań. Przede wszystkim warto podkreślić, że można je wstawić zarówno we własnym domu, jak i w szpitalu, sanatorium bądź w placówkach opiekuńczych.

Sprawdzają się u osób, u których choroba uniemożliwia bądź utrudnia poruszanie i większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Dzięki nim możliwe jest odciążenie opiekuna, który nie musi dźwigać osoby chorej. Ponadto, zwiększa również komfort chorego, który dzięki sterowaniu wiele czynności może wykonać samodzielnie – podkreśla specjalista ze sklepu medycznego ZDROWIE z Nakła nad Notecią.

Ten rodzaj łóżek znajduje zastosowanie także u chorych z nadwagą i otyłych, gdyż zacznie odciąża opiekuna tej osoby. Warto podkreślić, że tego typu sprzęt medyczny znajduje także zastosowanie w szpitalach i placówkach medycznych, w których umożliwia łatwe i szybkie przewiezienie chorego np. do innego pomieszczenia.