wanna-wolnostojaca
14 sierpnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety wanien wolnostojących
5 (100%) / 2 głosów

Zalety wanien wolnostojących

Zanim w naszych domach i mieszkaniach pojawiły się wanny i prysznice, korzystano z wielkich mis, wiader i balii. Wszystkie je dało się przestawiać, co było bardzo praktyczne przede wszystkim z uwagi na fakt, że długo nie znano osobnych łazienek, a „stanowisko kąpielowe” przygotowywano tylko co jakiś czas, w miejscu akurat najbardziej po temu dogodnym. Pierwsze wanny zachowały podobną formę i dziś te wolnostojące znów wracają do łask.

Na pewien czas zostały wyparte przez wanny zabudowane, które swą popularność zawdzięczały przede wszystkim coraz mniejszemu metrażowi przeciętnego mieszkania w bloku (czyli również łazienki), a także stosunkowo niskiej cenie. Koszty ponoszono głównie z uwagi na pracochłonny montaż i konieczność położenia płytek.

Oryginalny sznyt

Obecnie społeczeństwo bogaci się coraz bardziej i nawet przedstawicieli klasy średniej stać już zarówno na bardziej przestronną łazienkę czy nawet pokój kąpielowy, jak i na wannę wolnostojącą. Rozwiązanie to zresztą nie tylko doskonale podkreśla status, ale też wyraża niebanalny gust właściciela. Jedną z największych zalet wanien wolnostojących jest bowiem fakt, że nie da się obok nich przejść obojętnie. Inaczej niż wanny w zabudowie, które niejako z definicji wtapiają się w otoczenie, wanny wolnostojące bezsprzecznie definiują charakter pomieszczenia, i to niezależnie od materiału wykonania.

Mnogość opcji do wyboru

Wanna taka zdecydowanie się wyróżnia na tle innych sprzętów łazienkowych – nie oznacza to jednak bynajmniej, że w rażący sposób odstaje od reszty wystroju. Wręcz przeciwnie: bogaty wybór dostępnych form pozwala na znalezienie wanien idealnie wkomponowujących się zarówno w aranżacje klasyczne i vintage (np. wanny na mosiężnych lwich łapach), jak i w stylizacje absolutnie nowoczesne, wręcz minimalistyczne. Aby nabrać nieco rozeznania w tej sprawie, warto zapoznać się chociażby z ofertą firmy Martiv.

Do nas należy decyzja nie tylko o kształcie wanny czy wspomnianym już materiale, z jakiego została wykonana, ale też o tym, gdzie chcemy ją postawić. Nie jesteśmy ograniczeni już do konkretnej ściany lub rogu, ale pozwolić możemy sobie na umieszczenie wanny choćby na środku pomieszczenia, dodatkowo dodając mu szyku i elegancji.

Podwyższony komfort

Niewątpliwą zaletą jest też możliwość wejścia do wanny z praktycznie każdej strony – tak, jak jest nam najbardziej wygodnie. Dodatkowym ułatwieniem będzie montaż stylowych schodków, które podobnie jak różnego rodzaju podgłówki, podnóżki i półeczki wchodzą w skład szerokiego asortymentu akcesoriów zwiększających komfort użytkowania wanien wolnostojących.