23 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety ręcznie robionych mebli drewnianych
5 (100%) / 2 głosów

Zalety ręcznie robionych mebli drewnianych

Drewniane wykończenie pomieszczeń kojarzy się z trwałością, estetyką oraz ekologią. Ponadto każdy wykonany ręcznie mebel z drewna jest niepowtarzalny. Możemy mieć pewność, że nie znajdziemy dwóch identycznych produktów. Warto mieć na uwadze zakup drewnianych mebli, jeżeli zależy nam na użytkowaniu ich przez wiele lat. W naszym artykule przedstawiamy największe zalety mebli z drewna.

Solidne i trwałe

Każdy rodzaj drzewa charakteryzuje się specyficznymi cechami, które sprawiają, że można je od siebie odróżnić. Jest to zarówno kolor oraz słoje, jak i ogólna struktura. Dzięki temu ręcznie robione meble drewniane nie są identyczne, czuć, że mają duszę, a różnorodność gatunków drzew w Polsce, do których należą m.in. dąb, buk, olcha, jesion czy sosna, pozwala na dowolne ich łączenie i tworzenie unikalnych mebli – stołów, krzeseł, szaf i komód.

Drewniane meble cechują się również dużą trwałością – są w stanie przetrwać wiele lat, nawet w przypadku obciążenia. W domowej biblioteczce wykonanej z drewna bez problemu można trzymać opasłe tomy encyklopedii, a na stołach czy kredensach – dużych rozmiarów sprzęt RTV. Drewniane meble są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji. Dzięki dostępnym środkom pielęgnacyjnym nie jest to jednak trudne, a dbałość o meble pozwoli zachować jakość drewna przez wiele lat. Dodatkową zaletą jest fakt, iż meble drewniane nie elektryzują się, co powoduje, że kurz nie osiada na nich tak, jak np. na meblach plastikowych.

Estetyczne i ekologiczne

Wspomniana wcześniej różnorodność gatunków drzew sprawia, że ręcznie wykonane meble są także niezwykle estetyczne i funkcjonalne, dzięki czemu można je dostosować do każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego.

Drewno jest także jednym z najstarszych budulców, używanych od niepamiętnych czasów. Emanuje ciepłem, posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, nie wywołuje alergii, a ponadto jest przyjemne w dotyku. Ze względu na pokrywanie drewnianych mebli warstwami przyjaznych dla środowiska olejowosków są one obojętne dla otoczenia, a ich ekologiczność sprawia, że nie trzeba zbyt często wymieniać ich na kolejne modele.

Wszystkie powyższe cechy potwierdzają, że zakup ręcznie robionych mebli drewnianych jest świetnym wyborem dla osób, które cenią trwałość, solidność, ale również chcą podkreślić unikalny charakter przestrzeni naturalnym wyglądem surowca, jakim jest drewno. Duży wybór drewnianych produktów znajdą Państwo w ofercie małej krakowskiej manufaktury Szyszka Design.