prysznic
22 listopada 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety posiadania kolumny natryskowej
5 (100%) / 1 głosów

Zalety posiadania kolumny natryskowej

Czy wybierając nowy zestaw prysznicowy opłaca się brać pod uwagę montaż kolumny natryskowej? Jakie są zalety doposażenia zwykłego kompletu baterii ze słuchawką w dodatkową deszczownicę? Czy takie rozwiązanie do łazienki jest praktyczne i czy sprawdzi się w domach, gdzie mieszkają też małe dzieci? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w poniższym tekście.

Jakie zalety mają deszczownice i po co je montować?

Największą zaletą deszczownicy pod prysznicem jest oczywiście komfort kąpieli. Strumień opadający z wysokości daje wyjątkowo przyjemne wrażenia zmysłowe, pozwala łatwo, szybko i skutecznie spłukać całe ciało. Z deszczownicy będziemy zadowoleni zarówno podczas długich zimowych sesji rozgrzewających pod prysznicem, jak i latem, kiedy wskakujemy pod strumień wody po to, żeby szybko się schłodzić i orzeźwić. Dużym plusem deszczownic jest też design. Takie rozwiązanie w łazience prezentuje się po prostu elegancko.

Zalety tradycyjnych słuchawek prysznicowych

Klasyczne słuchawki natryskowe, choć zdecydowanie mniejsze i nie tak efektowne jak deszczownice, mają kilka zalet, o których nie należy zapominać. Najważniejszą z nich jest wygoda manipulowania końcówką natrysku. Ponieważ słuchawka umieszczona jest na elastycznym wężu prysznicowym, dużo łatwiej będzie nam korzystać z niej np. kąpiąc małe dziecko, czy podczas czyszczenia kabiny.

Ze słuchawek prysznicowych chętnie korzystają też osoby, które nie przy każdej kąpieli chcą moczyć włosy. Podczas gdy strumień wody z deszczownicy spada na nas z góry i nie sposób ochronić przed nim głowy, pod prysznicem ze zwykłą słuchawką z łatwością umyjesz się wyłącznie od szyi w dół – opowiada nasz rozmówca z firmy KUCHINOX.

Kolumna natryskowa z deszczownicą i słuchawką prysznicową

Kolumna natryskowa to rozwiązanie, które łączy dobrodziejstwa obu opisanych wyżej elementów. Sposób, w jaki będziemy korzystali z natrysku w takim przypadku uzależniony jest wyłącznie od potrzeb i upodobań konkretnego użytkownika. Taki zestaw natryskowy będzie więc niezwykle praktycznym, ale jednocześnie stylowym elementem aranżacji nowej łazienki.

Wybierając kolumnę natryskową, warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym modelom. Niektóre komplety obejmują również baterię (ścienną), inne wymagają dokupienia jej oddzielnie. Najlepsze zestawy natrysków prysznicowych powinny w standardzie posiadać udogodnienia, takie jak system zapobiegający osadzaniu się kamienia.

W specyfikacji produktu zwróć uwagę również na strumień słuchawki. Największy komfort zapewniają te, które oprócz łagodnego strumienia deszczowego oferują również opcję mieszaną i z hydromasażem. Niektóre deszczownice w zestawach dają też możliwość regulacji wysokości.