podloga-z-drewna
11 lutego 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety podłóg drewnianych
5 (100%) / 1 głosów

Zalety podłóg drewnianych

Drewniana podłoga kojarzona jest słusznie z trwałością, ciepłem i naturalnym pięknem. To idealny wybór, który będzie komponował się z wieloma aranżacjami. Podłoga z drewna może mieć wiele barw i różnić się usłojeniem. Zawsze jednak jest to zakup na lata, przyjazny dla środowiska i alergików. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na podłogę z tego naturalnego surowca.  

Podłogi drewniane – sposób na piękne i przytulne wnętrze 

Podłoga z drewna jest coraz częściej stosowanym materiałem we wnętrzach. Jej popularność wynika przede wszystkim z uniwersalnego charakteru – podłogi drewniane stosowane są w różnego rodzaju wnętrzach, gdyż pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych bardziej retro. Właściciele decydują się na drewno również dlatego, że jego paleta barw i usłojenie są niezwykle bogate, przez co sprawdza się np. w chłodnym i minimalistycznym wnętrzu, jak i w surowej przestrzeni industrialnej, a także w romantycznym, prowansalskim pomieszczeniu. Ponadto, podłogi drewniane stosowane są wszędzie tam, gdzie właścicielom zależy, aby wnętrze nabrało przytulnego charakteru. Oprócz tego, że drewniana deska daje ciepło, to również jest miła w dotyku. Warto również podkreślić, że podłogi z drewna kuszą naturalnością i unikatowym wyglądem – nieregularne pręgi, różnej wielkości słoje, spękania i różne odcienie desek sprawiają, że wnętrze zyskuje charakter.

Deski drewniane – trwałe, ekologiczne, cenne właściwości izolacyjne i inne zalety

W przeciwieństwie do innych materiałów podłogi drewniane (np. z firmy SEBA ze Szczecina) są trwałe i mogą służyć latami. Każdy rodzaj drewna charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne takie jak złamania, obciążenia bądź ścieranie. Jeśli jednak po wielu latach, podłoga z drewnianych desek straci dawny blask, to wystarczy ją ponownie wycyklinować i polakierować – wtedy z pewnością go odzyska. Wybierając drewno, warto podkreślić, że do najtrwalszych rodzajów zalicza się deski dębowe oraz podłogi z drewna egzotycznego. Ponadto, jeśli ma się chęć położenia drewnianej podłogi w łazience, należy pamiętać, by drewno było olejowane, przez co skutecznie uodporni się na działanie wilgoci. Warto również zaznaczyć, że drewniana podłoga jako surowiec naturalny i ekologiczny świetnie sprawdzi we wnętrzach zamieszkiwanych przez alergików. Tego typu nawierzchnia będzie antystatyczna, co uniemożliwi powstawanie alergenów. Kolejną zaletą drewna są również jego właściwości izolacyjne. Lite deski nie przewodzą ciepła i dźwięków, przez co są gwarancją wygłuszającej i ciepłej podłogi.