ogrodzenia-stalowe
13 listopada 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety ogrodzeń metalowych
5 (100%) / 2 głosów

Zalety ogrodzeń metalowych

Ogrodzenie pełni dwojaką funkcję w zabudowie każdej posesji. Po pierwsze zabezpiecza teren przed wtargnięciem osób niepożądanych, np. włamywaczy. Po drugie w znaczny sposób wpływa na estetykę terenu, który otacza. Dlatego powinno ono być wykonywane z materiałów jednocześnie trwałych, jak i estetycznych – obie te cechy łączą w sobie metale, takie jak stal nierdzewna.

Ogrodzenie nie do złamania

Podstawową zaletą metali jest ich bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna. Dzięki temu ogrodzenia z nich wytwarzane zachowują swoją pierwotną formę, nie łamią się i nie odkształcają nawet pod wpływem bardzo dużych sił i obciążeń. W związku z tym dużo lepiej niż powszechnie stosowane siatki druciane, czy drewniane płoty chronią posesję przed wtargnięciem osób niepożądanych oraz skutkami wypadków (np. uderzenia samochodem).

Pogoda im nie straszna

Ogrodzenia metalowe radzą sobie w sytuacji, kiedy ktoś próbuje ja wyłamać bądź przeciąć – wykazują również dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych, na które narażone są przez cały czas. Do czynników tych zaliczamy:

  • wilgoć i kontakt z wodami opadowymi
  • zmienne temperatury
  • promieniowanie słoneczne
  • czynniki biologiczne (grzyby, pleśnie etc.)

Metal, z którego wykonywane są ogrodzenia są odpowiednio zabezpieczane, dzięki czemu nie pojawiają się na nich np. ogniska korozji ani porosty.

Ogrodzenia na lata

Dzięki wymienionych wyżej cechom ogrodzenia metalowe starzeją się dużo wolniej, niż podobne ogrodzenia wykonywane z drewna czy innych tworzyw. Nie niszczeją, nie zmieniają swego wyglądu ani kształtu – dlatego są bardzo dobrą inwestycją na długie lata. Warunkiem utrzymania ich w dobrym stanie są niewielkie, wykonywane okresowo zabiegi konserwacyjne, takie jak smarowanie ruchomych elementów.

Jeden surowiec – wiele twarzy

Metal to uniwersalny materiał, z którego można z powodzenie wytwarzać ogrodzenia w praktycznie dowolnym stylu – zarówno bogato zdobione, klasyczne bramy i płoty, jak i proste, utrzymane w duchu nowoczesnego minimalizmu parkany. Wiele tutaj zależy również od profesjonalizmu wykonawcy bramy – firma Stalex Czaplinex posiada blisko 20-letnie doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości, estetycznych ogrodzeń oraz bram. Kwestia estetyki jest równie ważna, co trwałość i jakość ochrony, jaką ogrodzenie zapewnia naszej posesji.  W końcu ogrodzenia to pierwszy element architektury, z którym stykają się osoby zamierzające wejść na teren posesji – ich wygląd powinien dobrze łączyć się z estetyką obiektu, który znajduje się w głębi działki.