kwatera prywatna
23 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety noclegów w prywatnych kwaterach
5 (100%) / 1 głosów

Zalety noclegów w prywatnych kwaterach

Urlop czy wolny weekend, to świetna okazja do podróży bliższej lub dalszej, ponieważ nie ma lepszego sposobu na oderwanie się od codziennych spraw, jak zmiana otoczenia, zwiedzanie, poznawanie miejsc, w których tworzyła się historia naszego kraju. Szukając noclegu często stajemy przed wyborem: hotel czy kwatera prywatna?

 

Dla kogo kwatera prywatna to dobry wybór?

 

Nocleg w kwaterze prywatnej wybierają najczęściej osoby, które po prostu lubią mieć wybór, bo o ile hoteli w danej miejscowości jest niewiele, to w ofertach kwater prywatnych można przebierać wybierając umiejscowienie i standard odpowiedni dla nas. Sprawdza się to szczególnie, gdy planujemy zwiedzanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie kwatera usytuowana blisko atrakcji turystycznych, np. miejsc historycznych, które pragniemy lepiej poznać podczas wyjazdów wakacyjnych. Ponadto kwatery prywatne są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi i dla tych, którzy w czasie urlopu lubią poczuć się swobodnie, jak w domu. W przeciwieństwie do hotelu, w kwaterze prywatnej możemy liczyć na indywidualne podejście do klienta – mówi specjalista z J.K-AGROMAT w Oświęcim-Brzezince.

 

Dlaczego coraz częściej wybieramy kwatery prywatne?

 

Podróżowanie stało się modne i jest coraz łatwiejsze, ponieważ portale rezerwacyjne podsuwają nam setki ofert hoteli z całego kraju, ale nie są to oferty na każdą kieszeń. Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniemnoclegi w kwaterach prywatnych. Inne zalety kwater prywatnych to:

  • komfort – podobnie jak w hotelach pokoje w kwaterach prywatnych są z łazienkami, swobodnym dostępem do Internetu czy sprzętem RTV,
  • brak sztywnego regulaminu hotelowego – w hotelu śniadania są zazwyczaj wydawane od godziny 7:00 do 9:00, w przypadku kwatery prywatnej nikt ci nie narzuca, o której masz zacząć dzień czy zwiedzanie również wtedy, gdy wykupiłeś nocleg z posiłkami. Z gospodarzami można się umówić, o której śniadanie zostanie wydane lub czy będą na ciebie czekały kanapki w lodówce, jeśli o świcie zamierzasz wyruszyć na szlak,
  • grill i ognisko – kwatery prywatne to zazwyczaj domy rodzinne otoczone ogrodem,
    w którym do dyspozycji gości jest grill czy miejsce do rozpalenia ogniska,
  • żelazko i deska do prasowania – zazwyczaj pozostają do dyspozycji gości, co pozwala na zmniejszenie wielkości bagażu.

Ważną zaletą jest też fakt, że właściciel kwatery jest nieocenioną skarbnicą wiedzy na temat tanich i godnych polecenia lokali gastronomicznych, najlepszych dróg dojazdowych, tanich lub darmowych parkingów czy rozkładu jazdy miejscowej komunikacji.