szeregowiec
23 marca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety mieszkania w szeregowcu
5 (100%) / 1 głosów

Zalety mieszkania w szeregowcu

Własny dom z ogródkiem często pozostaje jedynie w sferze naszych marzeń. Trudno jest nam odłożyć kwotę, która wystarczyłaby na wkład własny do kredytu hipotecznego, jaki – nie ukrywajmy – jest dosyć wysoki. Do tego budowa cały czas generuje koszty, nie jest pewne, czy zastrzyk gotówki z banku będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby. Dlatego lepiej jest wybrać tańsze, ale równie dobre rozwiązanie, jakim jest szeregowiec. Jakie są zalety mieszkania w nim?

 Własny kawałek zieleni

Niepodważalną zaletą szeregowców jest własny ogródek. Nie możemy mieć go mieszkając w bloku, chyba że wybierzemy lokal na parterze. Jednak i tutaj nie zawsze będziemy mogli się nim cieszyć, a do tego cały czas będą zaglądać do nas wścibscy sąsiedzi, którzy zostali pozbawieni swojego kawałka zieleni. W szeregowcu nikt nie będzie nas podglądać. Każdy będzie mieć swoje własne życie i nie będzie nam zazdrościć trawnika, ponieważ ma taki sam. Chociaż połać zieleni może nie będzie duża, to własna i będziemy mogli zaaranżować ją tak, jak sobie zamarzyliśmy.

Własne wejście

Po drugie korzyścią z mieszkania w domu szeregowym jest własne wyjście. Jeżeli do tej pory mieszkałeś w bloku, dobrze wiesz, jakie to udogodnienie. W końcu nie będziesz spotykać sąsiadów na każdym kroku. Nie będziesz czuć chłodu z klatki albo co gorsze – zapachu papierosów – ponieważ niektórzy lubują się w paleniu na schodach.

Bliskość do centrum

Szeregowce nie są budowane w centrum miasta, ale w jego pobliżu. Z tego względu nie będziemy mieć problemu, aby dojechać do głównych punktów, takich jak praca czy szkoła dziecka. Do tego, wokół szeregowców często jest już wystarczająca infrastruktura do życia. Może znajdziemy tam dobre przedszkole? Zaczniemy robić zakupy w mniejszym, okolicznym sklepiku? Nie będziemy musieli stać w długiej kolejce do kasy, a lekarz z pewnością także będzie bliżej. Dojazdu do pracy nie unikniemy niezależnie od tego, gdzie zamieszkamy. Tym bardziej, że pracodawcę często zmieniamy, a swoje gniazdko kupujemy na lata.

Dogodna przestrzeń

W domach szeregowych na pewno zadowolą nas także przestronne wnętrza.

Na parterze zwykle znajduje się salon z aneksem kuchennym i toaleta, na górze zaś mieszczą się sypialnie i druga łazienka. Taki rozkład zapewnia najbardziej komfortowe warunki do życia. Będziemy mieć przytulne miejsce do spania i spędzania czasu w trakcie dnia, kiedy chcemy być wspólnie z domownikami – mówi nasz ekspert z firmy STEED S.A. ze Szczecina.

Garaż obok domu

W szeregowcu możemy liczyć także na garaż. W końcu nie będziemy zmuszeni wynajmować drogiego miejsca parkingowego albo przez pół godziny szukać wolnego miejsca. Zawsze wjedziemy do własnego, ciepłego garażu, bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. I nasze auto zapali nawet w największy mróz, w porównaniu do pojazdów pozostawionych na zewnątrz. To atut nie do przecenienia.


Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(/index.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41

Warning: include(): Failed opening '/index.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/csgroups/domains/poradnik.pkt.pl/public_html/wp-content/plugins/social-share-button/includes/class-shortcodes.php on line 41