nowe-mieszkanie
28 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety kupna domów i mieszkań u developera
5 (100%) / 1 głosów

Zalety kupna domów i mieszkań u developera

Kiedy planujemy zakup nowego lokum – domu lub mieszkania – zwykle musimy się zdecydować, czy poszukiwania będziemy prowadzić na rynku wtórnym czy pierwotnym, czyli czy mieszkanie kupimy bezpośrednio od dewelopera, czy z drugiej ręki, od poprzednich właścicieli lokum. Zwykle lepszym wyborem jest zakup bezpośrednio u dewelopera, mimo że mieszkania na rynku wtórnym bywają znacznie tańsze.

Mieszkanie od dewelopera – lepsza inwestycja

Kupując mieszkanie, wielu z nasz nie myśli o nim tylko jak o lokum dla siebie i rodziny, ale traktuje je także jako inwestycję. Pod tym kątem zakup mieszkania u dewelopera prawie zawsze opłaca się znacznie bardziej, niż inwestycja na rynku wtórnym. Takie lokum sprzedamy z znacznie większym zyskiem. Poza tym, kupując od dewelopera łatwej zdobędziemy środki na realizację inwestycję – zakup nowego mieszkania znacznie ułatwia nam procedurę zdobycia kredytu hipotecznego. Banki uważają, że klienci biorący kredyt na nowe mieszkania są bardziej wiarygodni, dlatego łatwiej udzielają kredytów na tego rodzaju inwestycje. Piękne mieszkania prosto od dewelopera znajdziemy w ofercie firmy Niwas Piotr Sadłowski.

Urządzasz po swojemu

Kupując mieszkanie od dewelopera, możemy urządzić je dokładnie tak, jak chcemy. Nic nas nie ogranicza – dlatego to prawdziwa gratka dla każdego, kto marzy o własnym, idealnym gniazdku. Mieszkanie w stanie surowym możemy dostosować do swoich potrzeb, a jego wykończenie jest tańsze niż gruntowny remont. Jeśli chcemy, możemy o wszystkich szczegółach wystroju zdecydować sami, jednak warto skorzystać z usług profesjonalnego architekta – wtedy wartość naszego lokum jeszcze dodatkowo wzrośnie.

Satysfakcja gwarantowana

Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, mamy pewność, że nic nas nie zaskoczy – takie lokum powinno być w idealnym stanie. Co jednak zrobić, jeśli po zakupie okaże się, że nasze nowe lokum ma jednak jakieś poważne wady? Wtedy możemy skorzystać z gwarancji, którą deweloperzy najczęściej obejmują pierwszych kilka lat użytkowania mieszkania – kupując mieszkanie na rynku wtórnym nie mamy na to szansy. Ponadto, kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, nie musimy się już martwic o parking- takie mieszkania sprzedawane są razem z miejscem na nasz samochód. Warto też pamiętać o ulgach podatkowych dla osób kupujących mieszkanie od dewelopera – wybierając takie lokum płacimy o 2 % mniej podatku. Wszystkie te korzyści sprawiają, że taki zakup po prostu bardziej nam się opłaca.