kotły z podajnikiem
6 września 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety kotłów z podajnikiem. Co warto wiedzieć?
5 (100%) / 1 głosów

Zalety kotłów z podajnikiem. Co warto wiedzieć?

Kotły z podajnikiem to sprzęty bardzo funkcjonalne, niezwykle łatwe w użytkowaniu. Ich podstawową zaletą jest uproszczony sposób uzupełniania opału. Aby to uczynić wystarczy raz na kilka/kilkanaście a nawet kilkadziesiąt dni dosypać opału do podajnika i opróżnić pojemnik na popiół. To rozwiązanie szybkie i poręczne zwłaszcza, że mamy do czynienia z urządzeniami zautomatyzowanymi.

Z podajnikiem, nie z robotnikiem – od kotłów zasypowych do podajnikowych

Wielu z nas kojarzy stare kotły zasypowe. Urządzenia te mimo, że dość skutecznie pełniły swoje funkcje grzewcze były bardzo uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Niektóre modele wymagały dokładania materiału opałowego nawet po parę razy w ciągu jednego dnia! Nic, zatem dziwnego, że wiele osób korzystało z nich z przymusu, rzadko lub prawie w ogóle. Współczesne technologie urządzeń grzewczych poszły jednak znacząco do przodu mając na względzie przede wszystkim pełen komfort użytkowników. Najlepszym tego dowodem są nowoczesne kotły z podajnikiem. Zaletą tego typu rozwiązań jest ich duża automatyzacja, dzięki której odwiedziny w kotłowni można zredukować wyłącznie do niezbędnego minimum, nawet raz na tydzień przy największych mrozach. Co więcej, jak dowiodła praktyka użytkowania w tysiącach gospodarstw domowych tego typu kotły grzewcze osiągają o wiele lepsze wyniki w zakresie kosztów, ekologiczności oraz czystości spalania. To korzyści, których nie sposób przecenić.

Jak wybrać dobry kocioł z podajnikiem? Przydatne porady i sugestie

Istnieje wiele profesjonalnych firm, sprzedających wysokiej klasy kotły z podajnikiem. Dobry przykład stanowi firma SUSPENSER.EU, dysponująca nowoczesnymi kotłami na ekogroszek i pellety. Przy wyborze konkretnego modelu kotła podajnikowego, należy zwrócić uwagę na to, jakim dysponuje on palnikiem i sterownikiem. Jeszcze kilka lat temu sterowniki były dość skomplikowane w obsłudze i wymagały opanowania szeregu niuansów, takich jak moc nadmuchu dmuchawy czy czas podawania opału. W najnowszych urządzeniach tego typu jest to znacznie prostsze. W praktyce, wystarczy zadbać o dostawę prądu, dobrać paliwo o określonych parametrach i włączyć kocioł. Zawczasu warto się zorientować, czy ustawienie podstawowych wartości w upatrzonym modelu kotła nie będzie nastręczać trudności. Życie możemy sobie dodatkowo ułatwić inwestując w jak największy zasobnik na opał oraz możliwie duży pojemnik na popiół. Umożliwi to jeszcze rzadsze uzupełnianie paliwa, usuwanie popiołu, a tym samym jeszcze bardziej okazjonalne wizyty w kotłowni.