ekogroszek
1 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety kotłów na ekogroszek
Oceń post

Zalety kotłów na ekogroszek

Piece na ekogroszek są dość często wybierane przez właścicieli domków jednorodzinnych. To rozwiązanie, które łączy dość niski koszt ogrzewania domu ze świadomością ekologiczną. Ekogroszek jest po prostu nieco zdrowszą dla środowiska alternatywą dla węgla. Czy warto kupić piec na ekogroszek? Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania? Odpowiedzi poznacie czytając nasz artykuł.

Wygodne ogrzewanie domu

Piece na ekogroszek są znacznie wygodniejsze od tradycyjnych kotłów na węgiel. Jedyne, co musimy zrobić, to odpowiednio zaprogramować piec. Reszta robi się już zupełnie sama. Dzięki temu, praktycznie bez żadnego wysiłku możemy cieszyć się komfortową temperaturą w naszym domu przez całą dobę. Proces ogrzewania w takim kotle jest już realizowany automatycznie.

Mniej zanieczyszczeń

Dużą zaleta pieców na ekogroszek, jest też to, że są znacznie bezpieczniejsze dla środowiska niż piece na klasyczny węgiel. Pod kątem ekologii są też znacznie korzystniejsze niż na przykład piece na olej. Nie jest to oczywiście najbardziej ekologiczne ogrzewanie jakie jest dostępne na rynku, ale pozostaje bardzo dobrą alternatywa dla węgla kamiennego. Duży wybór pieców na ekogroszek znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Stefaniak s.c.

Zgodne z normami unijnymi

Ze względu na problem smogu, Polska i Unia Europejska wprowadza coraz bardziej ekologiczne normy dotyczące ogrzewania. Dlatego na przykład piece o wysokiej emisji zanieczyszczeń znikają ze sklepów. Piece na ekogroszek mieszczą się w normach, dlatego np. w sytuacji gdy piec się zepsuje łatwiej znajdziemy fachowców, którzy go naprawią.

Na co zwrócić uwagę wybierając piec na ekogroszek?

Kiedy podjęliśmy decyzje o zakupie pieca na ekogroszek, musimy dobrać odpowiedni kocioł grzewczy. Wybór takich kotłów, warto więc zastanowić się, jakie są nasze potrzeby, by kupić optymalne rozwiązanie. Kotły różnią się nie tylko ceną, ale też stopniem automatyzacji. Różna jest też moc ogrzewania jaką takie kotły generują – od 15 do aż 200 kW. W nowoczesnych kotłach cały proces jest realizowany automatycznie – wystarczy tylko, że regularnie będziemy uzupełniać paliwo i usuwać popiół. Zakup pieca najlepiej zaplanować na lato – wtedy możemy znaleźć oferty w lepszej cenie. Pamiętajmy, że kupując taki piec musimy mieć kotłownie, czyli pomieszczenie w całości poświęcone na kocioł grzewczy. Trzeba więc zarezerwować dla niego przestrzeń w domu. Warto zdecydować się na kocioł na ekogroszek – to rozwiązanie, które zapewni komfort nam i naszej rodzinie.