9 listopada 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego?
5 (100%) / 1 głosów

Jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego?

Urządzając pokój swojego dziecka, na początku musisz wziąć pod uwagę dwa ważne aspekty: czy ma to być pokój na lata oraz jaki typ mebli wolisz? Mówiąc o typie mebli, mamy na myśli te tradycyjne i tzw. kombajny, czyli meble, które pełnią jednocześnie kilka funkcji, na przykład służą jednocześnie do spania i przechowywania rzeczy. Możesz postawić na cukierkowe, niskie mebelki do pokoju swojego dziecka, ale musisz liczyć się z tym, że za kilka lat trzeba będzie je wymienić. Inna możliwość to wybór mebli, które posłużą jeszcze długo. Dziecięcego nastroju we wnętrzu można przecież nadać odpowiednimi dodatkami.

Jakie są trendy?

Jeszcze niedawno młodzi rodzice najchętniej stawiali na błękitne meble do pokoju chłopca oraz różowe, cukierkowe mebelki do pokoju dziewczynki. Niektórzy wciąż podążają za tą modą, jednak zasadniczo trendy na całym świecie się zmieniły. Obecnie króluje biel i szarości, które przełamywane są kolorowymi dodatkami. Dobieramy kolorowe pościele, dywaniki, na ścianach wieszamy kolorowe ramki ze zdjęciami, czy plakaty z postaciami z bajek. Dzieciaki uwielbiają kolorowe pluszaki i inne zabawki, które umilają im spędzanie czasu we własnym pokoju. Można śmiało powiedzieć, że zarówno w meblach dla dzieci, jak i dorosłych, panuje moda na proste formy – mówi nam przedstawiciel sklepu meblowego Bonus 33Meble ze Szczecina. Fronty mebli nie są ozdabiane listewkami, odchodzimy od przeszklonych meblościanek, a kanapy nie są zdobione niewygodnymi dodatkami. Rodzice bardzo często decydują się na zakup tzw. mebli-kombajnów, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń w pokojach swoich pociech. Kombajnem możemy nazwać np. połączenie łóżka i biurka. Łóżko znajduje się na górze, jest oczywiście zabezpieczone barierką. Pod łóżkiem umieszczone jest oświetlone z góry biurko, przy którym młody człowiek będzie mógł odrabiać lekcje, układać puzzle i malować kolorowanki.

Pokój dziecka, a pokój nastolatka

Kilkuletnia dziewczynka z pewnością cudownie będzie się czuła w pomalowanym na różowo pokoju, który pełny jest kolorowych dodatków. Nastolatka już niekoniecznie. Jeżeli zdecydujemy się na wybór uniwersalnych mebli, czyli zamiast szafki w kształcie domku wybierzemy solidną komodę, zamiast półeczek w kolorach tęczy wstawimy do pokoju dziecięcego regał na książki, zeszyty i niektóre zabawki, w szybki sposób będziemy dopasowywać wnętrze do zmieniającego się wieku i charakteru naszej pociechy. Nastolatkowie bardzo lubią na każdym kroku podkreślać swój charakter, robią to swoim strojem, stylem słuchanej muzyki, czy podkreślając gusta dotyczące panującej mody. Wystrój wnętrza również może podkreślać ich osobowość. Jeżeli nie mamy pewności, jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego, zwróćmy się z prośbą o poradę do fachowców, którzy pracują w salonach meblowych. Są tak samo kompetentni, jak architekci wnętrz, a swoich porad udzielają całkowicie za darmo. To dobre rozwiązanie.