ogród
29 marca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta ogrodów?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta ogrodów?

Dom z ogródkiem – to marzenie podziela wielu. Niestety, gdy już się spełni, okazuje się, że utrzymanie pięknego ogrodu w dobrym stanie wymaga sporo pracy, a także umiejętności i wiedzy. Ogród może wyglądać pięknie przez cały rok, pod warunkiem, że jest dobrze przemyślany i fachowo założony. Kiedy warto wybrać się do profesjonalnego projektanta ogrodów?

Ogród – piękne rozszerzenie domowej przestrzeni

Ogród może być nie tylko piękną ozdobą naszej posesji, ale też funkcjonalnym rozszerzeniem domu. Coraz częściej ogrody stają się miejscem wspólnego spędzania czasu i imprez nie tylko rodzinnych. Aby były jednocześnie piękne i funkcjonalne, a przy tym nie wymagały wiele zachodu, warto wybrać się do profesjonalnego projektanta ogrodów. Co może nam zaproponować?

Profesjonalny projektant ogrodu sprawi, że teren będzie urządzony od A do Z. Przecież ogród to nie tylko rośliny! – mówi specjalista z Centrum Ogrodniczego Ogród Śląski. – Alejki, ozdoby, elementy wypoczynkowe – to wszystko powinien obejmować projekt. Ogród spod ręki projektanta będzie wyglądał pięknie przez cały rok dzięki odpowiedniemu doborowi roślin. Jednocześnie będą one dostosowane do typu gleby na działce klienta, jego możliwości i umiejętności pielęgnowania roślin oraz indywidualnych upodobań.

Ogród, który przez cały czas wygląda olśniewająco, a przy tym jest komfortowo urządzony, to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu! Kto szczególnie powinien wybrać się do projektanta ogrodów?

Dla kogo są przeznaczone usługi projektowania ogrodów?

Nie ma ograniczeń co do tego, kto powinien skorzystać z usług profesjonalnego projektowania ogrodów. Do projektanta może udać się każdy, kto dostrzega taką potrzebę. Szczególnie jednak można polecić usługi fachowe tym osobom, u których warunki utrudniają samodzielne założenie pięknego ogrodu. Kto więc w pierwszej kolejności powinien szukać wsparcia?

  • Właściciele małych lub nietypowych działek. Niewielkie działki lub takie, których kształt jest niestandardowy, mogą mieć szczególny problem z odpowiednim zaaranżowaniem przestrzeni. Projektant stworzy ogród, w którym mimo niewielkich rozmiarów znajdzie się wszystko, czego oczekuje klient.
  • Właściciele bardzo dużych działek. Duże przestrzenie ogrodowe aż proszą się o to, aby zaaranżować je profesjonalnie. Duża działka to duże pole do popisu, ale też więcej pracy. Projektant może pomóc w doborze roślin, które nie będą wymagające pod względem pielęgnacji.
  • Właściciele działek, na których ziemia nie sprzyja uprawie roślin. Warunki glebowe mogą się znacznie od siebie różnić nawet na niewielkich areałach. Przed przystąpieniem do projektowania konieczne jest zbadanie gleby i dobranie roślin do jej odczynu oraz nasycenia poszczególnymi substancjami, tak aby wszystko pięknie rosło.