Schody granitowe
3 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz
5 (100%) / 1 głosów

Schody granitowe w aranżacjach wnętrz

Granit to jeden z najtrwalszych, najodporniejszych na uszkodzenia i najbardziej eleganckich materiałów, z którego można wykonać stylowe schody. Poza tym nie nasiąka wodą, żadne chemiczne środki nie są mu straszne i znakomicie komponuje się z każdym wnętrzem, zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym. Jako że nie odkształca się i nie ściera, jest coraz chętniej wybierany przez miłośników oryginalnych i gustownych rozwiązań.

Schody granitowe – charakterystyka

Granitowe schody wspaniale wkomponują się w nowoczesne, klasyczne, industrialne czy też minimalistyczne wnętrze. Przede wszystkim chodzi o ich elegancki wygląd, który kojarzy się z luksusowymi pałacami. Jako że jest to kamień, którego kolory nie kończą się na szarościach i głębokich czerniach, można dowolnie z nim eksperymentować, zaczynając od zielonkawych odcieni, kończąc na stalowych barwach. W połączeniu ze stylową balustradą, robi wręcz obłędne wrażenie.

Poza tym schody granitowe są odporne na ścieranie, uszkodzenia, jak i środki chemiczne. Charakteryzują się tak potężną wytrzymałością, iż mogą przetrwać nawet… stulecia! Co ciekawe, są także wodoodporne i akumulują ciepło dzięki swojej wysokiej gęstości, która wynosi od 2,3 do 2,8 g/cm. Nie trzeba również obawiać się o ich pielęgnację. Można do nich stosować nie tylko specjalistyczne środki, ale nawet zwykłą wodę.

Schody granitowe a rodzaj wnętrza

Jak wiadomo, każdy ma inny gust i według własnych preferencji urządza swoje mieszkanie. Niektóre schody nie pasują do konkretnych rozwiązań, tak jak np. drewniane niekorzystnie prezentują się we wnętrzu industrialnym. Schody granitowe zaś idealnie wkomponują się w każdy styl.

W nowoczesnym wnętrzu będą stylowym akcentem, dodającym uroku. Jeśli zainwestujesz do tego w szklane balustrady, całość będzie komponowała się efektownie. Jeśli zaś Twoje mieszkanie ma także wydźwięk minimalistyczny, możesz zupełnie zrezygnować z balustrady.

Jak mówi specjalista z firmy Mad-Kam Centrum Granitu, tradycyjne wnętrza lubią klasyczne rozwiązania. Kamienne schody w takich miejscach są wisienką na torcie. Znakomicie komponują się z ozdobną balustradą, która jeszcze bardziej podkreśli tradycyjnego ducha pomieszczenia.

We wnętrzach industrialnych odnajdują się najlepiej. Jako że mają surowy charakter, kamienne schody jeszcze bardziej dodadzą im powagi i ponadczasowej elegancji.

Granitowe schody są zawsze dobrym pomysłem. Ich estetyka, urok i funkcjonalność tworzą wyjątkowo spójną całość, która będzie kwintesencją wystroju każdego domostwa.