Zadbaj o czystość i poznaj rodzaje wycieraczek wejściowych
10 sierpnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Rodzaje wycieraczek wejściowych
5 (100%) / 1 głosów

Rodzaje wycieraczek wejściowych

Wejście do budynku bez wycieraczki? Nie jest to najlepsza metoda na zachowanie czystości. Wycieraczki wejściowe rewelacyjnie chronią przed brudem! Piach, kurz i błoto – zanieczyszczenia, które osiadają na butach, dzięki nim zostanie skutecznie zatrzymane. Wycieraczki można zastosować w każdym budynku. Zarówno w naszym domu czy mieszkaniu, jak i w obiektach użyteczności publicznej lub w obiekcie firmowym. Jakie są rodzaje wycieraczek wejściowych?

 Wycieraczki wejściowe wewnętrzne

Zaczniemy od wycieraczek wejściowych wewnętrznych, jak sama nazwa wskazuje, stosowanych wewnątrz budynku. Położone w przedpokoju czy w korytarzu obiektu, doskonale zabezpieczają podłogi, gwarantując ich estetykę i długą żywotność.

Rodzaje wycieraczek wejściowych wewnętrznych:

  • wycieraczki osuszające – charakteryzują się dobrą wchłanialnością mokrych zanieczyszczeń. Mają uniwersalne zastosowanie. Element osuszający stanowią tekstylne wkłady, o dużej wytrzymałości i znakomitej absorpcji wilgoci. Są też odporne na ścieranie, wygniatanie oraz gnicie. Wycieraczki osuszające mają dużą pojemność na brud dzięki połączeniu profili aluminiowych za pomocą stalowych lin nierdzewnych i gumowych dystansów. Odznaczają się również swobodną możliwością regulacji i dopasowania. Funkcjonalne zaślepki na końcach profili chronią wkłady czyszczące i profile aluminiowe przed zbyt szybkim zużywaniem się,
  • wycieraczki czyszcząco-osuszające – są wykonane z tekstylnych wkładów osuszających i gumowych wkładów oczyszczających osadzonych w aluminiowych profilach. Budowa wycieraczek umożliwia absorbowanie i gromadzenie brudu w dolnej części wycieraczki, która ma szerokie zastosowanie w mniejszych i większych obiektach. Wycieraczki czyszcząco-osuszające cechują się wysoką wchłanialnością wody oraz skutecznością w czyszczeniu obuwia. Są dopasowane kształtem i wymiarami do przygotowanego wpustu. Podobnie jak poprzednie wycieraczki, mają dużą odporność na ścieranie, wygniatanie i gnicie oraz dużą pojemność na brud,
  • wycieraczki czyszczące – szczególnie często wykorzystywane w domach jednorodzinnych i powszechnie stosowane w budynkach użyteczności publicznej. Wyróżniają się posiadaniem wkładów szczotkowych, które dobrze czyszczą obuwie z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym z mokrego, zaschniętego błota oraz śniegu. Wkłady szczotkowe są umieszczone w aluminiowych profilach, dlatego wycieraczki są dobrze zabezpieczone przed niszczeniem i deformacją.

Wycieraczki wejściowe zewnętrzne

Rodzajem wycieraczek wejściowych zewnętrznych, kładzionych na zewnątrz budynku, są wycieraczki czyszczące. Są zbudowane z wkładów gumowych i szczotkowych osadzonych w aluminiowych profilach nośnych. Skutecznie czyszczą obuwie, są wytrzymałe i odporne na wygniatanie, ścieranie i gnicie. Doskonale spełniają swoje zadanie, ograniczając ilość zanieczyszczeń w pomieszczeniach.

Jaka powinna być wycieraczka wejściowa?

W Fabryce wycieraczek UNIMAT znajdziemy tylko najwyższej jakości, najlepsze wycieraczki wejściowe. Czym charakteryzują się dobre maty do wycierania obuwia?

  • wytrzymałością,
  • łatwością do utrzymania w czystości,
  • dobrą przyczepnością do podłoża – ślizgające się wycieraczki mogą być zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa!
  • dobrą jakością tworzywa (guma, szczotka lub ryps) – wycieraczki nie mogą się strzępić ani zawijać. O zwiniętą wycieraczkę w łatwy sposób można się potknąć,
  • estetycznym wyglądem – wycieraczka stanowi wizytówkę naszego obiektu,
  • odpowiednim rozmiarem,
  • właściwą wysokością profilu.