podstawa-pod-stolik
11 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Rodzaje podstaw do stolików
5 (100%) / 1 głosów

Rodzaje podstaw do stolików

Urządzanie wnętrz – mieszkań, domów, biur, gabinetów, hoteli i wszelkich innych przestrzeni, w których funkcjonujemy na co dzień – to dla większości z nas czysta przyjemność, zwłaszcza kiedy nie musimy specjalnie ograniczać naszego budżetu. Kiedy wybieramy meble, interesuje nas jakość, wygląd i cena. Nie zastanawiamy się specjalnie nad tym, jak powstały poszczególne elementy. W naszym artykule przyjrzymy się jednym z nich – ciekawym podstawom do stolików.  

Świat stalowych stelaży

Większość mebli, które kupujemy w sklepach, nie powstaje wyłącznie z jednego materiału – składają się z kombinacji różnych tworzyw, które produkowane są w różnych miejscach. Jest to przede wszystkim drewno, tworzywa sztuczne, skóra, szkło i oczywiście metal. Firma, której postanowiliśmy się przyjrzeć w naszym artykule, zajmuje się tym ostatnim.

W naszej firmie projektowane są i produkowane nowoczesne i funkcjonalne stelaże metalowe do mebli, między innymi podstawy do stolików – mówi nam przedstawiciel firmy MILADESIGN z Choroszczy.

Solidne stelaże meblowe produkowane są z wysokogatunkowych blach i profili stalowych, a następnie malowane proszkowo. Niektóre wyroby można też chromować.

Jakie są rodzaje podstaw?

Ze stolikami barowymi najbardziej kojarzą nam się talerzowe podstawy do stołów z jedną nogą, czyli na przykład takie, które mają okrągłe posadowienie. Każda tego typu podstawa ma wskazaną przez producenta maksymalną średnicę blatu, do którego może być przeznaczona. W katalogach znajdziemy także dokładnie opisane wymiary, wagę i przedstawioną dostępną paletę kolorów. Dostępne są także podstawy talerzowe z jedną nogą o kształcie kwadratu, na przykład takie o wadze zaledwie 15 kg. Inne kwadratowe podstawy – cięższe, o wadze 37 kg – mają cztery nogi i są przeznaczone do większych blatów. Trudniej je przewrócić, dlatego to świetne rozwiązanie na przykład do barów i innych miejsc, gdzie bywa tłoczno. U producenta, którego podpytujemy o omawiane elementy mebli, dostępne są również podstawy prostokątne z dwiema nogami, czy podstawy pięcioramienne wyposażone w stopki do poziomowania. Każda podstawa ma także płytkę montażową, którą mocujemy blat.

U producenta możemy znaleźć także inne podstawy, na przykład podstawy ekonomiczne, które wykorzystywane są zwykle w meblach restauracyjnych, podstawy bistro, czy uchylne podstawy stolików, które można przez wiele lat bez problemu eksploatować. Na koniec warto też wspomnieć o szerokim wyborze nóg i podstaw do stołów szklanych i składanych stelaży do stołów w kształcie litery T, które są wyposażone w stopki do poziomowania z tworzyw sztucznych. Jest więc w czym wybierać!