materac-do-lozka
6 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Relaks w Twoim domu. Oferty sprzedaży łóżek i materaców
5 (100%) / 2 głosów

Relaks w Twoim domu. Oferty sprzedaży łóżek i materaców

Dom to przede wszystkim miejsce odpoczynku oraz relaksu po ciężkim dniu pracy. Dlatego tak ważnym jest, aby stworzyć jak najlepsze warunki do odprężenia się, a także, co niemniej ważne, do spania. Naukowcy już dawno bowiem zbadali, że to właśnie sen jest najlepszym sposobem relaksu. Warto zatem zaopatrzyć się w komfortowe łóżka i materace.

Wygodne łóżko oraz komfortowy materac to podstawa dobrego, zdrowego snu. Jakie warunki powinny spełniać, aby zapewnić nam efektywny sen w nocy, a w ciągu dnia relaks oraz odprężenie? Czy wygoda będzie jedynym kryterium wyboru? Okazuje się, że nie.

Łóżka

Przy wyborze łóżka ważna jest jego wielkość oraz wysokość – radzi przedstawiciel autoryzowanego punktu sprzedaży Transmeb, oferującego swoim klientom meble na zamówienie wiodących polskich producentów – O ile przy rozmiarach powinniśmy brać pod uwagę nie tylko nasze indywidualne upodobania, lecz również wielkość pomieszczenia, w którym łóżko ma być postawione, o tyle przy wyborze wysokości, kierujmy się wyłącznie indywidualnymi predyspozycjami. Na szczęście coraz częściej producenci oferują możliwość wyboru nóżek do konkretnego modelu.

W łóżkach ważne są zarówno szczegóły, jak i sama konstrukcja, w tym rama. Powinna być ona mocna, stabilna i wytrzymała, co zapewnią elementy wzmacniające oraz nośne z litego drewna. Szczegóły z kolei decydują nie tylko o estetyce łóżka, jego zewnętrznym wyglądzie, czy walorach dekoracyjnych, lecz również o zdrowym śnie. Zwracajmy zatem uwagę na zagłówki i na to, czy są dostatecznie giętkie. W drugiej kolejności postawmy na funkcję dekoracyjną. Szeroki wybór tkanin, wykończenia, takie jak dekoracyjne przeszycia, pikowanie, profilowane boki sprawią, że łóżko będzie nie tylko funkcjonalnym, niezbędnym w każdej sypialni meblem, lecz również element wystroju, wpływającym na jego estetykę.

Materace

Odpowiednio dobrane łóżko i materac to podstawa udanego relaksu. Jeśli wybraliśmy już idealny dla nas mebel, czas pomyśleć o materacu. Niewyspanie to tylko jeden z wielu skutków wyboru nieodpowiedniego materaca. Dużo poważniejszymi konsekwencjami są bóle kręgosłupa, szyi oraz mięśni, utrudniające nieraz prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Firmy istniejące na rynku oferują wiele modeli oraz rodzajów materacy. Podstawową różnicą jest to, czy w środku znajdują się sprężyny czy pianka. W pierwszym przypadku, materace takie odznaczają się wyjątkową twardością oraz wytrzymałością, co jest szczególnie ważne dla osób, mających problemy z kręgosłupem. Z kolei materace piankowe cechuje bardzo wysoki komfort użytkowania, przy optymalnym podparciu. Doskonale dopasowują się do kształtu ciała i przyjmowanej pozycji, wspierając głowę, biodra, nogi oraz ramiona. W ofercie wielu firm znajdziemy także materace z masującą, termoelastyczną pianką wellness, a także obleczone dodatkową warstwą lateksową, mającą właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.