29 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Pudło kartonowe jako przechowalnia zabawek
5 (100%) / 1 głosów

Pudło kartonowe jako przechowalnia zabawek

Zabawki porozrzucane swobodnie po całym dziecięcym pokoju nie tylko prezentują się niezbyt estetycznie, ale również mogą być bardzo niebezpieczne – wystarczy nadepnąć na jeden element lub potknąć się, by skończyło się to poważnymi obrażeniami. Dlatego warto zadbać o odpowiednie przechowywanie zabawek. W tym celu warto wykorzystać pudełka kartonowe. Czemu?

Ponieważ są lekkie

Podstawową zaletą pudełek kartonowych jest ich niewielka waga. To właśnie dlatego są tak chętnie wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju firmy zajmujące się transportem i przesyłkami – masa pudła w bardzo znikomym stopniu wpływa na masę całkowitą pakunku, co pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości ładunkową pojazdów transportowych. Co ta zaleta oznacza z naszego punktu widzenia? Przede wszystkim to, że nawet duże pudła zapakowane po brzegi zabawkami będzie nam dużo łatwiej przenieść z miejsca na miejsce, podnieść, umieścić na szafie etc.

Wysoka wytrzymałość

Mimo, że pod względem struktury karton nie różni się od zwykłego papieru, to jego wytrzymałość jest dużo wyższa.

Oczywiście, im grubszy karton, tym mniejsza jego podatność na uszkodzenia i odkształcenia – mówi przedstawiciel Wytwórni Opakowań Kartonowych.

W pudle kartonowym można przechowywać nawet ciężkie zabawki – nie ulegnie ono większym odkształceniom, a nawet poradzi sobie z obciążeniem, jeśli postawimy jedno pudło na drugim.

Łatwe utrzymanie porządku

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nieporządek w zabawkach jest nie tylko niepraktyczny, utrudnia znalezienie ulubionej zabawki, ale również może być bardzo niebezpieczny dla naszego dziecka i nas samych. Przechowywanie zabawek w pudłach pozwoli nam uniknąć ryzykownych sytuacji, a jeśli podejdziemy do tego w sposób racjonalny, możemy również zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju dziecięcym.

Estetyka

Na rynku znajdziemy szeroką gamę gotowych pudełek kartonowych, które będą idealnie pasować do wystroju pokoju dziecięcego. Takie pudła są nie tylko użyteczne – mogą również stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza.

Łatwe przechowywanie

Pudła kartonowe możemy w łatwy sposób złożyć i schować w mniej widocznym miejscu, gdzie będą czekać na ponowne użycie. Jest to zaleta, której nie dadzą nam inne rozwiązania, np. plastikowe kosze na zabawki.

Niska cena

Ostatnią, lecz nie mniej istotną zaletą pudełek kartonowych jest ich bardzo niska cena, powodująca, że na tego typu przechowalnię zabawek może pozwolić sobie dosłownie każdy rodzic. Ponadto papier, z którego się je wytwarza, jest surowcem wtórnym, a to oznacza, że utylizacja uszkodzonych bądź niepotrzebnych pudeł nie pochłania żadnych kosztów.