podloga-drewniana
22 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Panele podłogowe czy podłoga drewniana – na co się zdecydować?
5 (100%) / 2 głosów

Panele podłogowe czy podłoga drewniana – na co się zdecydować?

Podłoga bez wątpienia determinuje wygląd wnętrza. To właśnie od niej w dużej mierze zależy jego charakter i wygląd. Istotny jest nie tylko kolor posadzki, ale także jej rodzaj. Wiele osób urządzając mieszkanie, staje przed wyborem – postawić na nowoczesne panele podłogowe, czy tradycyjną drewnianą posadzkę? Zastanawiasz się, które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w domowej przestrzeni? Odpowiedzi na nurtujące pytania, znajdziesz w naszym artykule.

Projektując mieszkanie, warto zastanowić się, jaka podłoga najlepiej wpisze się w nasze potrzeby i aranżowaną przestrzeń. Pamiętajmy, żeby sugerować się nie tylko jej walorami estetycznymi, ale także funkcjonalnością. Odpowiednio dobrana posadzka będzie nam służyć przez wiele długich lat.

Podłoga drewniana vs panele podłogowe

Drewniane podłogi tworzą we wnętrzu przytulną, stylową atmosferę i znakomicie tłumią hałas. Jednak ten naturalny materiał nie jest pozbawiony wad – bywa kapryśny i trzeba o niego starannie dbać. Jeśli chcemy, żeby podłoga służyła nam przez wiele lat, musimy zatroszczyć się o jej regularne cyklinowanie i lakierowanie. Minusem drewnianych desek jest również trudny montaż oraz wysoka cena, która może nadwyrężyć domowy budżet. Fantastyczną alternatywą dla naturalnego drewna są wysokiej klasy panele podłogowe, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Na rynku znajdziemy panele, które doskonale imitują drewno, a przy tym są znacznie tańsze. To nie jedyne atuty tego rozwiązania. Panele są proste w montażu, odporne i higieniczne. Poza tym – mało wymagające. Pamiętajmy, żeby wybierać panele od renomowanych producentów. Znajdziemy je w cieszącej się zaufaniem klientów firmie Spec Floor w Kłobucku, w województwie śląskim.

Klasa paneli podłogowych

Warto zainwestować w panele najnowszej generacji, które wykazują się wysoką odpornością na ścieranie, oznaczoną symbolem AC4 i AC5. Tego typu produkty znakomicie zdadzą egzamin w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych takich jak przedpokój, salon, a nawet kuchnia. To także świetny wybór dla rodzin, które dzielą swoje cztery kąty ze zwierzętami. Zwróćmy uwagę również na grubość paneli – do pokoju idealnie spiszą się te o grubości od 7 do 8 mm.

Podłoga ma kluczowe znacznie dla funkcjonalności naszego domu, jak i atmosfery, która będzie w nim panowała. Dlatego nie decydujmy się na zakup posadzki bez dokładnego przyjrzenia się ofercie rynkowej. Pamiętajmy, że warto wybierać panele podłogowe o wysokiej klasie ścieralności, które są nie tylko praktyczne, ale także pięknie i fantastycznie imitują naturalne drewno.