okna drewniane
2 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Okna drewniane. Dobre z natury
5 (100%) / 1 głosów

Okna drewniane. Dobre z natury

Okna drewniane są ponadczasowe. Ich niezwykle gustowny wygląd i ceniona funkcjonalność są znane każdemu zwolennikowi ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. Mają one jeszcze jedną cechę, która jest niemniej istotna. Pomagają obniżyć rachunki za ogrzewanie. Faktem jest, że szczelność drewnianych okien skutecznie ogranicza uciekanie ciepła z domu. Ich naturalność ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na Twoje zdrowie.

Drewniane okna – zalety

Stając przed wyborem okien do swojego domu, masz nie lada dylemat. Czy dobrym rozwiązaniem będą standardowe PVC, a może drewniane? Każdy dokonuje zakupu według swoich upodobań, warto jednak poznać przewagę budulca, jakim jest ponadczasowe drewno, wykorzystywane w budownictwie od stuleci.

  • Naturalność – wiele osób docenia okna drewniane z powodu ich ekologiczności. Są nieszkodliwe, gdyż nie emitują żadnych trujących substancji, tak jak np. plastik podczas nagrzania. Poza tym ich produkcja jest zdecydowanie mniej uciążliwa dla środowiska, gdyż wymaga ona mniejszych nakładów energii niż tworzywa sztuczne.
  • Trwałość – nie daj się nabrać na drewnopodobne produkty, które w niczym nie przypominają eleganckiego drewna. Prawdziwe tworzywo tego typu jest niezwykle wytrzymałe. Odpowiednio konserwowane i pielęgnowane okna nie zawiodą swoich właścicieli przez nawet… sto lat!
  • Izolacyjność termiczna – jako że mają one niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła, nie musisz obawiać się, że w Twoim mieszkaniu będzie zimno. Docenisz to szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zmniejszając rachunki za ogrzewanie.
  • Odporność na zróżnicowane temperatury – okna drewniane, w przeciwieństwie do tych wykonanych z tworzyw sztucznych, nie odkształcają się pod wpływem ciepła. W związku z tym nie emitują substancji trujących.
  • Estetyka – okna tego typu wyglądają niezwykle elegancko. Żadne inne tworzywo nie uczyni Twojego domu tak stylowym i perfekcyjnym, jak właśnie drewno. Z drewnianych okien możesz tworzyć rozmaite aranżacje, gdyż bez problemu da się je przycinać i formować w dowolne kształty – także do nietypowych otworów okiennych.

Drewniane okna – czy warto?

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, czy zdecydować się na zakup drewnianego okna, pamiętaj, że jest ono również niezwykle łatwe w konserwacji i pielęgnacji. Na rynku znajduje się mnóstwo specjalistycznych środków przeznaczonych do drewna.

 Jak mówi specjalista z F.H.U. ROTOMBUD, drewniane okna są także większą gwarancją zabezpieczenia przed włamaniem, gdyż elementy w nich zamontowane trudniej usunąć z powodu gęstości tego tworzywa.

Równie ceniona jest ich dźwiękoszczelność. Jeśli jesteś osobą, która nienawidzi hałasu za oknem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Drewniane okna mają bardzo wysoką izolacyjność akustyczną. Wyobraź sobie ciszę i spokój, a co najważniejsze własne zacisze, bez irytującego szumu samochodów. Dla wielu osób może to najwspanialszy argument przemawiający za oknami z drewna.