urzadzenia-czyszczace
31 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Nowoczesne urządzenia czyszczące dla domu
5 (100%) / 1 głosów

Nowoczesne urządzenia czyszczące dla domu

Czyszczenie domu wielu osobom kojarzy się z udręką. Konieczność ręcznego usuwania zabrudzeń – sięgania po rozmaite środki czystości, przyrządy i akcesoria – stanowi wątpliwą przyjemność, a w dodatku zabiera czas i siły. Tak jednak być nie musi. Z pomocą przychodzą innowacyjne technologie. Wiele nowoczesnych urządzeń czyszczących to rozwiązania bazujące na automatyce, zapewniające łatwe i bezwysiłkowe czyszczenie. Po jakie urządzenia warto sięgnąć, by czyszczenie domowych wnętrz stało się przyjemnością?

Wśród nowoczesnych urządzeń, wykorzystywanych do czyszczenia domowych wnętrz, jesteśmy w stanie wymienić wiele produktów. Należą do nich m.in. odkurzacze, szczotki, mopy czy froterki. Zaimplementowane technologie sprawiają, że nie mamy do czynienia ze zwykłymi narzędziami do porządków, a zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Dużym wyborem takich sprzętów czyszczących dysponuje np. renomowana marka Kärcher. Są one dostępne w Polsce za pośrednictwem oficjalnych dystrybutorów, takich jak firma Kerpol ze Szczecina. Poniżej znajduje się lista urządzeń, o których szczególnie warto wiedzieć.

Odkurzacze wielofunkcyjne

Obecnie produkowane odkurzacze wielofunkcyjne to modele o szeregu zalet, będące w stanie zrealizować kilka celów jednocześnie. W zależności od rodzaju odkurzacza, może on zbierać suchy i wilgotny brud oraz wodę, wyprać dywan i tapicerkę, a nawet usunąć zalegający popiół z kominka. Za nietypowy odkurzacz uchodzi zwłaszcza pochłaniacz pyłu. To dość niewielkie urządzenie, które umożliwia zachowanie porządku przy pracach domowych wykonywanych z pomocą wiertarki, bez potrzeby korzystania ze standardowego odkurzacza.

Odkurzacze parowe

Na równi z odkurzaczami wielofunkcyjnymi stawia się odkurzacze parowe. Łączą one cechy tradycyjnych odkurzaczy bazujących na sile ssącej, a także popularnych parownic domowych, wykorzystywanych do czyszczenia parą wodną. Tym samym, odkurzacze parowe zapewniają skuteczne odkurzanie oraz zbieranie wody (do ok. 0,5 litra). Czyszczenie parą i odkurzanie przy pomocy jednego urządzenia z aż dwoma zbiornikami pozwala na pracę bez zbędnych przerw i skutkuje uzyskaniem doskonałych efektów czyszczenia w możliwie krótkim czasie.

Szczotki akumulatorowe

Rozwój technologiczny urządzeń czyszczących objął również szczotki. Obecnie sprzedawane szczotki akumulatorowe do wnętrz domowych są polecane zwłaszcza osobom posiadającym zwierzęta. Bezprzewodowe działanie, kompaktowe rozmiary i ruchomy przegub sprawiają, że urządzenia te są znacznie wygodniejsze niż tradycyjna miotła. Niezawodnie usuwają włosy z dywanów oraz śmieci z podłóg twardych, zamiatając bezpośrednio przy krawędziach. Opróżniane zbiornika zanieczyszczeń odbywa się szybko, bez utrzymania kontaktu z brudem.

Mopy elektryczne

Mopy elektryczne, w przeciwieństwie do mopów konwencjonalnych, umożliwiają mycie podłóg bez ich uprzedniego odkurzania. Zbiornik wody czystej, zawierający wodę ze środkiem czyszczącym, automatycznie zwilża pad walcowy z mikrofibry. Elektrycznie napędzany pad obraca się w przód, likwidując luźne/suche zabrudzenia i wycierając podłogę w jednym przejściu. Tak wyczyszczona podłoga wysycha w mniej niż dwie minuty. System odkurzający obecny tuż nad padem zasysa wodę z zabrudzeniami z pada do zbiornika na brudną wodę. Dzięki temu, pad zachowuje czystość i gwarantuje dobre rezultaty czyszczenia.

Froterki z odsysaniem

Froterki (polerki) z opcją odsysania umożliwiają osiąganie satysfakcjonujących wyników czyszczących przy nanoszeniu środka nabłyszczającego i froterowaniu podłóg twardych, takich jak parkiet, linoleum czy kamień. Na skuteczność czyszczenia wpływa m.in. kształt głowicy polerującej, pozwalający na polerowanie podłóg w narożnikach i tuż przy ścianach. Do rozwiązań wpływających na komfort użytkowania polerki należą też system włączania/wyłączania (bez schylania się; blokada zwalniana stopą), schowek na zapasowe pady polerskie i worki filtracyjne, a także niewielkie kółka ułatwiające transport urządzenia.