28 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Narzędzia budowlane potrzebne od zaraz. Przegląd najczęściej kupowanych pozycji
5 (100%) / 2 głosów

Narzędzia budowlane potrzebne od zaraz. Przegląd najczęściej kupowanych pozycji

Branża budowlana i wykończeniowa korzysta z ogromnej liczby narzędzi, maszyn i urządzeń. Niektóre z nich są niezbędne w każdym domu, a inne przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie narzędzia budowlane są wykorzystywane najczęściej, a więc też najchętniej kupowane, zarówno przez amatorów, jak i fachowców. Sprawdź, czy masz to w domu!

Najprostsze i niezbędne narzędzia ręczne

W każdym domu od czasu do czasu trzeba coś naprawić albo odnowić. Nie byłoby to możliwe bez narzędzi budowlanych i akcesoriów. Do użytku amatorskiego wykorzystujemy najczęściej drobne, lekkie i łatwe w przechowywaniu narzędzia ręczne. Które z nich sprzedają się najlepiej? O to zapytaliśmy eksperta z firmy Win-Bud H.E. Winniccy, należącej do grupy PSB Mrówka w Nasielsku:

– Narzędzia ręczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Należy tu wymienić między innymi: klucze, śrubokręty, obcęgi, kombinerki, nasadki, piły, pilniki, pistolety do kleju, dłuta, poziomice, miarki, materiały ścierne, pędzle i wałki, rynienki i folie malarskie, szczotki, narzędzia tnące, poziomice… To bardzo długa lista, ale każda z tych rzeczy przydaje się nie tylko podczas napraw w domu i wokół niego, ale też np. do wykonywania rękodzieła czy dekoracji. To taki domowy niezbędnik, który powinien mieć w domu nie tylko majsterkowicz. Naturalnie, do tego dochodzą akcesoria, np. gwoździe, śruby, druty, taśma izolacyjna, rękawice ochronne i wiele innych.

Elektronarzędzia budowlane do użytku amatorskiego i profesjonalnego

Obok narzędzi ręcznych coraz częściej w domu goszczą elektronarzędzia budowlane. Poszerzają one zakres możliwości i sprawiają, że jesteśmy mniej zależni od profesjonalistów. Wyposażenie się w odpowiednie elektronarzędzia pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy – możemy sami wykonywać bardziej zaawansowane prace. Elektronarzędzia budowlane to coś, co chce mieć w swojej skrzynce narzędziowej każdy majsterkowicz.

Do popularnych elektronarzędzi, które dobrze się sprzedają, można zaliczyć: wiertarki, wkrętarki, połączenie tych dwóch, czyli wiertarko-wkrętarki, szlifierki, urządzenia wielofunkcyjne, pilarki różnego typu. Do tego należy dodać szeroką gamę akcesoriów: wiertła, tarcze i noże tnące, taśmy i tarcze ścierne, akumulatory, agregaty, ładowarki, baterie, frezy, nasadki, latarki robocze, odciągi, dmuchawy i wiele, wiele innych.

Popularność elektronarzędzi wiąże się z tym, że przestały one być ciężkie i nieporęczne. Kiedyś korzystali z nich głównie fachowcy, a dziś, dzięki niewielkim rozmiarom, lekkości i prostej obsłudze, a także mobilności, goszczą w wielu domach i często są używane amatorsko.