29 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwracać uwagę kupując materace dla dziecka?
5 (100%) / 1 głosów

Na co zwracać uwagę kupując materace dla dziecka?

Zdrowy sen to podstawa dobrego rozwoju i samopoczucia. Kochamy nasze dzieci, dlatego materac do ich łózek powinniśmy wybrać przemyślanie i świadomie. Ważna jest nie tylko wygoda, ale także dobre ułożenie kręgosłupów naszych maluszków. Jak wybrać materac, aby dziecko wysypiało się zdrowo i wygodnie?

Maleńki kręgosłup naszej pociechy jest niewykształcony i bardzo delikatny, dlatego już od pierwszych chwil życia powinniśmy zadbać o jego zdrowy rozwój. Powszechnie uważa się, że spanie na twardym jest najzdrowsze dla kręgosłupa, ale czy to prawda?

Otóż okazuje się, że najwłaściwszym rozwiązaniem byłby materac średnio twardy. Zbyt twardy nie dopasuje się do anatomicznej budowy ciała maluszka, zbyt miękki zaś spowoduje, że ciało się zapadnie, a materac nie będzie w stanie utrzymać ciężaru dziecka i powstaną wgłębienia w okolicy główki oraz pupy dziecka.

Warto zwrócić uwagę, aby wybierany przez nas materac był elastyczny, to znaczy dopasowywał się do kształtu ciała dziecka, a przy tym nie odkształcał się. Konstrukcja materaca powinna lekko uginać się pod ciężarem malca, ale absolutnie nie dopuszczalne jest, aby się zapadał.

Rodzaje i zalety materacy dla dziecka

Przy wyborze materaca dla dziecka powinniśmy także zwrócić uwagę na wszelkie atesty oraz surowce, z których materac został wykonany. Aktualnie na rynku znajduje się kilka rodzajów materacy. Najpopularniejsze to: materace piankowe, kokosowe, lateksowe oraz termoelastyczne.

Nie wszystkie materace są tak samo wygodne i bezpieczne, a ponadto nie dają takiego samego komfortu dobrego i zdrowego snu przed aktywnym, pełnym energii dniem. Dobry komfort spania zapewniają materace piankowe. Wykonane są z wysokoelastycznej pianki często o zwiększonej sprężystości.

Materace piankowe idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy ciała dziecka. Taki materac oddycha i odpręża rosnącego maluszka, zdejmowany pokrowiec z powłoką antyalergiczną i antygrzybiczną dodatkowo zapewni ciągłą świeżość snu. Zaletą takiego materaca jest dobra jakość przy stosunkowo niskiej cenie.

Idealny materac dla dziecka

Specjaliści ze sklepu Otomaterace.pl radzą, żeby wybierając materac dla dziecka szukać produktów, które nie odkształcają się. To oznacza, że złym wyborem są materace termoelastyczne, ponieważ deformują się i po pewnym czasie od zakupu mogą się na nich tworzyć górki i dołki. Dobrą alternatywą są materace z matą z naturalnego włókna kokosowego albo lateksu (szczególnie polecane alergikom) albo z pianki wysokoplastycznej o zwiększonej sprężystości, która zapewnia dobrą wentylację i dopasowanie do anatomicznej budowy dziecka.