30 stycznia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Montaż rolet okiennych krok po kroku
5 (100%) / 1 głosów

Montaż rolet okiennych krok po kroku

Rolety to najpopularniejsze rozwiązanie wykorzystywane zarówno w domach, mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach biurowych. Tego typu przesłony okienne, dostępne w wielu różnych wersjach, prezentują się niezwykle efektownie, są proste w obsłudze i skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi, a także dają poczucie prywatności. Co warto wiedzieć na temat montażu rolet okiennych?

W jaki sposób montuje się rolety okienne?

Montaż rolet okiennych zależy przede wszystkim od ich konstrukcji. Warto bowiem zauważyć, iż na rynku dostępny jest bogaty asortyment rolet o różnych właściwościach i różnej budowie. Do najprostszych zaliczamy klasyczne rolety, które montuje się na ścianie czy też na suficie. To nieskomplikowana konstrukcja, która sprawdza się przy nietypowych otworach okiennych i bywa wykorzystywana np. w pomieszczeniach biurowych. Wymaga jedynie wywiercenia otworów w wyznaczonych miejscach. Warto jednak zauważyć, że taki montaż wiąże się z brakiem możliwości otwarcia okna przy zasłoniętej rolecie.

Zdecydowanie częściej stosuje się mechanizmy montowane bezpośrednio na ramie okiennej. – Mówi przedstawiciel firmy Galanteria Okienna MOBI spod Warszawy, oferującej szeroki wybór przesłon okiennych. – Taka metoda stosowana jest dla większości klasycznych rolet materiałowych. Tutaj mamy dwie możliwości montażu. Możemy zdecydować się na przykręcenie kasety z roletą bezpośrednio do listwy przyszybowej, co jest rozwiązaniem trwałym, ale inwazyjnym. Druga opcja to przyklejenie kasety do ramy okiennej, dzięki czemu unikniemy ingerencji w strukturę okna.

Nowoczesne rolety okienne wyposażone są dodatkowo w prowadnice, które podnoszą funkcjonalność i estetykę przesłony okiennej. Tego typu elementy przykleja się do ramy okiennej. Warto przy tym pamiętać, aby przed montażem ramy zostały dokładnie oczyszczone oraz odtłuszczone, by klejone połączenia były trwałe, a cały mechanizm stabilny.

Montaż rolet okiennych – samodzielnie czy przez fachowca?

Chociaż nowoczesne rolety okienne są proste w obsłudze i nadają się do samodzielnego montażu, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy fachowca w tym zakresie. Doświadczony specjalista doradzi zarówno wybór odpowiedniej rolety, jak i wybierze najlepszą metodę montażu, która pozwoli optymalnie wykorzystać możliwości danego mechanizmu i sprawi, że całość będzie się prezentowała estetycznie. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku bardziej nietypowych otworów okiennych. Jeśli mamy wątpliwości związane z montażem rolet, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy.