14 maja 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Mieszkanie z ogródkiem – Twój zielony zakątek
5 (100%) / 1 głosów

Mieszkanie z ogródkiem – Twój zielony zakątek

Mieszkanie z ogródkiem to alternatywa dla domu jednorodzinnego. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć własny skrawek przydomowej zieleni i jednocześnie teren do rekreacji, który łączy się z wygodą mieszkania w centrum miasta. Własny ogródek wiąże się jednak z wyborem mieszkania na parterze oraz ograniczoną prywatnością, dlatego warto przed zakupem przeanalizować tę kwestię. Poznajmy zalety i wady mieszkania z ogródkiem.

Mieszkanie z ogródkiem – zalety

Mieszkanie z ogródkiem to idealny wybór dla osób, które lubią wypoczynek na świeżym powietrzu i pragną mieć swój skrawek zieleni, a które jednocześnie chcą mieszkać w centrum miasta lub z jakichś przyczyn nie chcą lub nie mogą mieć domu.

Mieszkanie z ogródkiem to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi, właścicieli zwierząt oraz dla osób starszych, dla których parter jest dużo bardziej wygodniejszy – mówi specjalista z Gryf Development ze Szczecina.

Zaletą takich mieszkań jest kontakt z naturą i możliwość wypoczynku pod chmurką. Przydomowy ogródek możemy urządzić według własnych potrzeb i uznania. Jeżeli zależy nam na prywatności warto umieścić w ogródku zadaszoną altankę i zaaranżować przestrzeń do wypoczynku. W ogródku możemy posadzić ulubione kwiaty i rośliny, postawić hamak czy meble wypoczynkowe. To idealne rozwiązanie, aby spędzić letnie dni i wieczory z przyjaciółmi i rodziną na łonie natury czy napić się gorącej kawy lub herbaty w ciepły poranek. W ogródku możemy zagospodarować miejsce na piaskownice dla naszych dzieci czy postawić huśtawkę. Niewątpliwym plusem mieszkania parterowego z ogródkiem jest brak schodów, co jest dużym udogodnieniem dla osób starszych, które również bez wychodzenia z domu mogą odetchnąć na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że ładnie urządzony, nawet mały ogródek zwiększa wartość naszego mieszkania nawet o kilkanaście procent.

Mieszkanie z ogródkiem – wady

Mieszkania na parterze zazwyczaj są mniej nasłonecznione, zimniejsze, a także głośniejsze. Mieszkańcy najczęściej narzekają na odgłosy z klatki schodowej i dźwięki dochodzące z ulicy czy z dziedzińca. Posiadanie mieszkania parterowego z ogródkiem to niekiedy mniejsze bezpieczeństwo w porównaniu z mieszkaniami na wyższych piętrach oraz ograniczona prywatność. Jeżeli chcemy poopalać się w naszym ogródku, musimy pamiętać, że widzieć nas będą sąsiedzi, nie tylko z boku, ale również z góry, a niektórzy ciekawscy mogą zaglądać nam do mieszkania, stąd niektórym może to nie odpowiadać. To od nas zależy wybór, możemy kupić nowe mieszkania z ogródkiem w Szczecinie lub mieszkania z balkonem na wyższym piętrze. Wiele osób twierdzi, że do mieszkań na parterze łatwiej się dostać, stąd nieruchomości te bardziej narażone są na włamania czy kradzieże. Jeżeli wybierzemy jednak nasze wymarzone mieszkanie z ogródkiem, warto zainwestować w rolety antywłamaniowe czy system alarmowy. Pamiętajmy również, że o nasz ogródek musimy zadbać sami, dlatego przy wyborze mieszkania pamiętajmy, że będziemy musieli znaleźć czas na prace ogrodowe – chyba, że skorzystamy z profesjonalnych usług ogrodniczych.