11 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać właściwe łóżeczko dziecięce?
5 (100%) / 2 głosów

Jak wybrać właściwe łóżeczko dziecięce?

Jak myślicie, o czym myślą w pierwszej kolejności świeżo upieczeni rodzice? Różnych odpowiedzi może być dużo, ale na pewno wśród nich pojawi się zakup łóżeczka. Jest to bowiem priorytetowa sprawa, którą należy załatwić przed pojawieniem się na świecie potomka. Łóżeczek dziecięcych w sklepach jest szeroki wybór. Różnią się one wymiarami, kolorami oraz zastosowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Jak zatem wybrać ten odpowiedni model? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Klasyczne łóżeczko najlepszym rozwiązaniem

Typowe łóżeczko dziecięce kojarzy nam się z drewnianym meblem ze szczebelkami. Jest to najbardziej sprawdzony typ i nie ma co się zastanawiać nad jego wyborem. Cieszące się dużą popularnością, sprawdzone przez kilka pokoleń, łóżeczko ze szczebelkami zapewnia dziecku duże bezpieczeństwo, a w trakcie rozwoju możliwe jest zdemontowanie poszczególnych szczebelków.

Warto wybrać łóżeczko, które będzie miało regulowane poziomy. W pierwszych miesiącach od urodzenia noworodki mogą przebywać na wyższym poziomie z wygodą również dla samych rodziców. Starszych dzieci takie wygody już nie interesują. One potrzebują więcej przestrzeni ze względu na swoją ruchliwość i lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich na niższym poziomie.

Drewniane, malowane, z wygodnym materacem

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka dziecięcego, jest materiał wykonania. W dłuższej perspektywie opłaci się zainwestować w mebel zrobiony z wysokiej jakości komponentów, aby służył on bezpiecznie przez długie lata. Oczywistym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup łóżeczka drewnianego, które jest stabilne i wytrzymałe. Przy okazji warto sprawdzić, czy łóżeczko jest malowane, a jeżeli tak, czy użyte farby mają atest i są bezpieczne dla zdrowia. Ciekawe świata małe dziecko ma skłonności do gryzienia szczebelków, dlatego należy wybrać mebel wykonany z naturalnego materiału i najlepiej niepomalowany.

Kupując łóżeczko dziecięce, należy zadbać o wysokiej jakości materac znajdujący się w środku. Dużą popularnością cieszą się materace lateksowe, które mają właściwości ortopedyczne, a także materace o wysokiej gęstości, wykonane z pianki HR.

Kupując łóżko, np. w sklepie internetowym 33meble.pl, warto wyposażyć go w dodatkowe akcesoria, takie jak np. ochraniacze na szczebelki minimalizujące skutki uderzeń dziecka o ten element, a także baldachim, który chroni przed ostrym światłem. Nad łóżeczkiem można także zamontować kolorową karuzelę, rozwijającą dziecięce zmysły.