30 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego?
5 (100%) / 1 głosów

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Tylko od naszej kreatywności zależy, jakiego charakteru nabiorą w domu poszczególne wnętrza. Zwykle lubimy wybierać rozwiązania ponadczasowe, choć w praktyce co jakiś czas konieczne jest odświeżenie aranżacji. Urządzając pokój dla dziecka, nie należy stawiać na ponadczasowość – zdecydowanie warto pomyśleć o takim wystroju, wyposażeniu i dekoracjach, które będą sprawiały, że młody człowiek będzie w pełni czuł, że to jego miejsce. Jednym z bardzo ciekawych pomysłów, na który coraz chętniej decydujemy się przy aranżowaniu różnych pomieszczeń, jest wykorzystanie fototapet. Stają się coraz popularniejsze, a co za tym idzie, producenci i dystrybutorzy dokładają wszelkich starań, by w ich ofertach znalazły się produkty dla każdego. W naszym artykule skoncentrujemy się na fototapetach dla dzieci.

Fototapeta dopasowana do upodobań dziecka

Kiedy wybieramy fototapetę do pokoju dziecka, warto przyjrzeć się bliżej upodobaniom młodego człowieka, a nie kierować się wyłącznie swoimi preferencjami. Wróćmy raz jeszcze do zagadnienia ponadczasowości: każdy, nawet bardzo młody rodzic miał okazję w swoim życiu poznać kultową Myszkę Miki. To niewątpliwie postać ponadczasowa, jednak nie każdy musi ją lubić. Jeśli nasze dziecko też ją poznało i pokochało, możemy wybrać fototapetę z motywem tego miłego gryzonia. Nasz maluch może mieć jednak inne zainteresowania: kochać się w samochodzikach z bajek, Kubusiu Puchatku, Królu Lwie, czy uśmiechniętych dinozaurach. Dzieci bardzo wyraźnie potrafią nam wskazać, co je naprawdę interesuje. Nie każda dziewczynka lubi cukierkowe kolory i cieszy się na widok Królewny Śnieżki – są przecież też i takie młode damy, które wolą jednak roboty, czy bohaterów takich jak Kapitan Ameryka. A co, jeśli jednak nie chcielibyśmy mieć w domu potworka z filmu, który lubi dziecko?

Możemy szukać wśród tapet bardziej uniwersalnych, z ciekawymi wzorami (serduszka, popularne ostatnio sowy, motywy roślinne) albo widokami. Zasada jest prosta: najpierw powinniśmy w gronie dorosłych domowników ustalić, co pojawi się na ścianie, a następnie z palety ustalonych możliwości dać dziecku wybór – mówi nam przedstawiciel Sklepu TanieFototapety.eu ze Szczecina

To znacznie lepsze rozwiązanie, by dziecko nie pogubiło się w zbyt wielu możliwościach i byśmy sami nie musieli codziennie oglądać stwora, który przyprawia nas o mdłości. Taka odrobinka egoizmu, ale uzasadniona.

A dlaczego warto zdecydować się na fototapetę?

W pokoju dziecka zależy nam przede wszystkim na tym, by pociecha czuła się w nim komfortowo i z chęcią do niego wracała. Fototapetą w innych pomieszczeniach możemy dodatkowo osiągnąć ciekawe efekty, które z pewnością zachęcą nas, by bliżej przyjrzeć się tym produktom. Panoramiczna tapeta może optycznie powiększyć nasze wnętrze, a perspektywiczna je zmniejszyć. Głębia fototapety może pomóc nam ukryć niedociągnięcia pomieszczenia, czyli na przykład krzywe ściany. W zależności od naszych preferencji niektóre wzory mogą działać na nas relaksująco, inne z kolei pobudzać do pracy. Podsumowując: dobrej jakości fototapeta to naprawdę ciekawe rozwiązanie do każdego wnętrza, któremu chcemy nadać charakter.