28 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?
5 (100%) / 1 głosów

Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne do naszego domu, czy mieszkania, najlepiej wybierać z katalogu doświadczonego producenta. Bez wątpienia najlepiej prezentują się drzwi zewnętrzne wykonane z pięknych gatunków drewna – podkreślają też estetykę naszych przestrzeni wewnątrz. Co prawda w przedpokoju nie spędzamy wiele czasu, ale to, w jaki sposób wita nas dom, czy mieszkanie, również ma znaczenie. Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne z litego drewna klejonego warstwowo

Kiedy wybieramy drzwi zewnętrzne, zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie, jednak ważny jest także design. Jakie drzwi i gdzie najlepiej kupić? Bez wątpienia najlepiej jest przejrzeć ofertę firmy, która specjalizuje się w produkcji drzwi z litego drewna klejonego warstwowo. Warto zwrócić uwagę jak prezentują się drzwi w wersji standardowej i czy ewentualnie możemy poprosić o drobne zmiany, czy zlecić zamówienie indywidualne.

– Zajmujemy się budową drzwi zewnętrznych przede wszystkim z dębu, drewna meranti, a także drewna sosnowego, choć ten ostatni materiał wykorzystywany jest częściej do budowy drzwi wewnętrznych – mówi nam przedstawiciel firmy ABA Wiktorczyk z Czarkowa koło Pszczyny. Klient może nam jednak także zlecić wykonanie drzwi z innego drewna, które dostępne jest na rynku europejskim.

Drzwi zewnętrzne w wersji standardowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianych drzwi zewnętrznych w standardowej wersji, oczywiście poza gatunkiem drewna wykorzystanym do ich budowy i ogólnym designem? Sprawdźmy, jakie wkładki zostaną zamontowane: najlepiej wybrać atestowane wkładki antywłamaniowe klasy „C”. Klasa mówi przede wszystkim o odporności na manipulowanie, włamanie destrukcyjne i po prostu niezawodności. Wkładki antywłamaniowe powinny być wyposażone w hartowane kołki, zabezpieczenia przeciw przewierceniu, czy wyrwaniu. Przyjrzyjmy się również klamkom i zawiasom. Zawiasy powinny nam dawać możliwość regulacji, najlepiej w trzech płaszczyznach – nowoczesne zawiasy puszkowe tak właśnie są skonstruowane. Wybierając drewniane drzwi zewnętrzne, szczególnie do domu, dopytajmy także o próg: nowoczesne progi z przekładkami termicznymi to ważny element izolacji, oczywiście pod warunkiem, że zostanie właściwie zamontowany. Nowoczesne progi z przekładkami termicznymi to progi niskie, które przystosowane są dla osób niepełnosprawnych – według normy DIN 18025 to elementy, które bez problemu mogą być wykorzystywane to budownictwa bez barier.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy dopytać o detale producenta lub dystrybutora – w końcu drzwi zewnętrzne to zakup na lata.