drzwi-wewnetrzne
13 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych?
5 (100%) / 1 głosów

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych?

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrz. Aby pasowały do całości, powinny być do niej dopasowane m.in. kolorystycznie. Istnieje kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania koloru drzwi wewnętrznych. Jedną z najważniejszych zasad jest np. dobranie koloru drzwi pasującego do podłogi oraz okien.

Barwy drzwi wewnętrznych

Warto podkreślić, że kolor drzwi wewnętrznych musi współgrać z pozostałymi elementami wnętrza. Dlatego też należy pamiętać, aby drzwi wewnętrzne były dopasowane m.in. do koloru podłogi oraz okien. Jeśli elementy te są np. z drewna, to można pokusić się również o solidne i dobrej jakości drewniane drzwi wewnętrzne. Warto pamiętać, że tego typu drzwi wewnętrzne mają trzy odcienie: ciemny, jasny i średni.

Ciemne drzwi (np. orzech) najczęściej stosuje się we wnętrzach nowoczesnych i awangardowych. Należy jednak uważać, aby nie zdominowały przestrzeni. Jasne odcienie drewnianych drzwi wewnętrznych (np. buk, klon) sprawdzą się w pomieszczeniach, które są jasne i pełne światła. Zazwyczaj tworzą one piękne aranżacje we wnętrzach w stylu skandynawskim, prowansalskim oraz minimalistycznym. Odcień drewna pomiędzy jasnym a ciemnym, tzw. średni (np. dąb), będzie najbardziej uniwersalny i wpisze się w wiele aranżacji. Innym częstszym wyborem są białe drzwi wewnętrze. Te drzwi najlepiej sprawdzają się w jasnych, mocno doświetlonych pomieszczeniach. Nie będą jednak dobrze współgrały np. z ciemnymi meblami. Białe drzwi sprawdzą się natomiast, podobnie jak jasne drewniane drzwi, w pomieszczeniach w stylu minimalistycznym, skandynawskim, rustykalnym oraz dodatkowo – wiktoriańskim.

Gdy nie wiesz, jaki kolor wybrać…

Dla niezdecydowanych klientów mamy coś specjalnego – drzwi szklane. To niezwykle modne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. To świetne uzupełnienie zarówno tradycyjnych wnętrz, jak i bardziej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji – podkreśla ekspert z bydgoskiej firmy Hoton. – A dzięki określonej przezroczystości umożliwiają modelowanie przestrzeni światłem, co wpływa korzystnie na niepowtarzalny nastrój panujący we wnętrzach – dodaje.

Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie drzwi nowoczesnych, które nie będą miały widocznej ościeżnicy i zawiasów. Takie rozwiązanie polecane jest osobom niezdecydowanym, gdyż wybierając je mogą dowolnie łączyć materiały m.in. akryl, drewno, aluminium, szkło bądź bardziej designerskie tworzywa, np. skórę. Z pewnością w ten sposób stworzyć można niebanalną aranżację.