folia-basen
21 sierpnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Do czego służą folie basenowe?
5 (100%) / 1 głosów

Do czego służą folie basenowe?

Coraz więcej osób szukając idealnej aktywności dla siebie wybiera pójście na basen i regularne pływanie. Oprócz pływalni publicznych, popularne są również prywatne baseny ogrodowe. Bez względu na ich wielkość i kształt, należy pamiętać, by zadbać o zabezpieczenie ich m.in. przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz mikroorganizmami. Dowiedz się, czym są folie basenowe i w jaki sposób chronią basen ogrodowy. 

Baseny ogrodowe: Czym są folie basenowe?

Folie basenowe to produkty znajdujące zastosowanie zarówno w basenach publicznych, jak i w prywatnych. Ich zadaniem jest właściwa hydroizolacja, czyli uszczelnienie basenu oraz nadanie niecce basenowej odpowiedniej estetyki m.in. poprzez wybór barwy folii basenowej z szerokiej gamy kolorystycznej. Folie basenowe najczęściej wykonywane są z PVC – materiału, który charakteryzuje się dużą elastycznością, co z kolei przekłada się na zalety takie jak np. odporność na rozciąganie, pękanie, zrywanie i zadrapania. Folie basenowe wykonane z tego typu materiałów nie wydzielają szkodliwych substancji i są odporne na działanie czynników takich jak: sole, kwasy, alkalie oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Warto również podkreślić, że folia basenowa sprawdzi się w każdej niecce basenowej, niezależnie od tego, czy jest wyłożona, betonem, płytkami, tworzywem sztucznym, metalem bądź innym materiałem.

Czemu warto zastosować folie basenowe? 

Baseny ogrodowe wyposażone są w wiele akcesoriów (np. filtr do basenu, pompę basenową), które pozytywnie wpływają na ich użytkowanie, bezpieczeństwo i trwałość. Folie basenowe są popularne głównie ze względu na to, że zabezpieczają basen ogrodowy przed grzybami i bakteriami oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Chronią go również przed uszkodzeniami mechanicznymi i przeciekami wody. Warto również podkreślić, że foliowanie basenu pomaga utrzymać go w czystości, przez co może służyć dłużej. Ponadto, folie basenowe są odporne na niskie temperatury, przez co mogą chronić nieckę nie tylko w czasie, w którym korzysta się z basenu, ale również zimą. Dodatkowo, folie basenowe (np. z firmy Fol-System) to gwarancja zastosowania produktu trwalszego niż tradycyjne materiały (np. płytki), gdyż charakteryzują się m.in. podwyższoną trwałością kolorów, który utrzymuje się przez cały okres eksploatacji. Dlatego też foliowanie basenu ogrodowego to nie tylko sposób na podwyższenie trwałości, ale i zapewnienie estetyki.