15 maja 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar?
5 (100%) / 2 głosów

Dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar?

Meble drewniane są uniwersalne i eleganckie, odpowiednie do wszystkich wnętrz. Aby jeszcze lepiej dopasować te konstrukcje do konkretnej przestrzeni, produkuje się je na wymiar. Zakłady stolarskie wykonują pomiar i projekt, a następnie tworzą i montują meble. To najlepszy pomysł na aranżację poddasza, zabudowę wnęk lub skosów
w problematycznych pomieszczeniach. Poznaj wszystkie zalety mebli na wymiar.

W sklepach stacjonarnych nie brak gotowych mebli. Jest ich tysiące, zarówno w zestawach, jak i solo. Jednak w większości z nich znajdziesz element, który nie będzie Ci odpowiadał. Kolorystyka, sposób wykończenia, jakość zawiasów, okuć czy uchwytów, rozmiar, rozstaw, materiał… Urządzając dom, nie warto chadzać na kompromisy. Dlatego często lepiej jest zamówić meble drewniane na wymiar – dopasowane do Twoich potrzeb w stu procentach.

Zalety mebli na wymiar

Drewniane meble na wymiar polskiej produkcji cieszą się dobrą renomą na całym świecie. Użytkownicy doceniają je, ponieważ:

  • są solidne i odporne na uszkodzenia czy codzienną eksploatację,
  • idealnie wkomponowują się w przestrzeń i optymalnie wykorzystują wolne miejsce — są sposobem na zabudowę wnęk czy skosów,
  • wyglądają elegancko,
  • są uniwersalne i ponadczasowe — pasują do wnętrz klasycznych, skandynawskich, nowoczesnych, eklektycznych czy rustykalnych,
  • są produkowane na indywidualne zamówienie, a więc nie tylko rozmiar, ale też konfiguracja czy kolorystyka są uzgadniane z klientem na etapie projektu.

Współpraca z dobrym zakładem produkującym meble nie kończy się na etapie wykonania zlecenia. Możliwość skorzystania z pomocy fachowców przy montażu mebli docenią wszyscy, którzy choć raz w życiu musieli sami złożyć szafę czy komodę.

Gdzie zamówić meble drewniane na wymiar?

W Polsce jest wielu producentów mebli. Niektórzy, tak jak firma Stolarstwo inż. Szymon Suchoń, mogą pochwalić się długoletnią obecnością na rynku i setkami zrealizowanych projektów. Współpraca z dobrym stolarzem będzie źródłem satysfakcji dla klienta — meble na wymiar zamawiasz po to, żeby stworzyć dzięki nim niepowtarzalne i wygodne wnętrze. Na etapie projektowania poszczególnych mebli lub całych zestawów warto uwzględnić możliwości oraz ograniczenia architektoniczne pomieszczenia. Pomysły na aranżację niewykorzystanych wnęk czy sprytną zabudowę problematycznych skosów są cenne zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu czy na poddaszu. Kontakt z wybraną firmą, a następnie spotkanie z ekipą wykonującą pomiar i projektantem pozwolą Ci wybrać najlepszego wykonawcę. Cenną wskazówką przy nawiązywaniu współpracy są galerie ze zdjęciami dotychczasowych realizacji oraz opinie innych klientów.