meble na wymiar
12 października 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zainteresować się meblami na wymiar?
5 (100%) / 1 głosów

Dlaczego warto zainteresować się meblami na wymiar?

Meble na wymiar to nie tylko meble do kuchni, ale także meble do salonu, sypialni i każdego innego pomieszczenia. Dzięki nim możemy stworzyć idealną, doskonale skomponowaną przestrzeń, w której zagospodarujemy wszystkie kąty, łuki i wnęki. Będziemy też mieli wnętrze niepowtarzalne, które nie przypomina pokazowych pomieszczeń z katalogów meblarskich.

Dawniej meble na wymiar kupowaliśmy przeważnie do kuchni, obecnie ten trend uległ zmianie, a meble na wymiar zadomowiły się już nie tylko w kuchniach, ale także salonach, przedpokojach, sypialniach, a nawet łazienkach. Dlaczego tak pokochaliśmy meble na wymiar?

Po pierwsze jakość

Niestety wiele sieciowych firm meblarskich padło ofiarą własnego sukcesu i działa w myśl zasady: „dobra marka wszystko sprzeda”. Oznacza to, że jakość ich mebli spadła, a zamiast z materiałów najwyższej próby produkowane są z tańszego surowca albo sztucznych zamienników. W przypadku mebli tworzonych na zamówienie sami możemy zdecydować, z jakiego materiału mają być wykonane. Dzięki temu, możemy zamówić nie tylko ładne meble, ale też trwałe i wysokiej jakości, które będą nam służyć przez wiele lat.

Po drugie styl i komfort

Nie oszukujmy się, największą wadą rozwiązań dla wszystkich jest to, że są powtarzalne. Nie da się zrobić uniwersalnej kanapy, która będzie tak samo dobrze pasować do każdej wielkości salonu i do różnych stylów umeblowania. Czasami nawet 10 centymetrów różnicy w szerokości może sprawić, że kanapa z wygodnej i lekkiej zmieni się w wielką kolubrynę, która zdominuje cały salon. W przypadku mebli na wymiar, nie mamy tego problemu. Sami albo z pomocą architekta wnętrz, możemy zaprojektować wszystko tak jak chcemy. Docenią to na pewno osoby żyjące na mniejszym metrażu, gdzie marnotrawstwo miejsca jest absolutnie zabronione.

Dodatkowo, meble na wymiar są też mniej powtarzalne niż ich seryjni kuzyni, zbijani zawsze według tego samego projektu. Dlatego, jeśli chcemy mieszkać oryginalnie, powinniśmy wybrać rozwiązania projektowane indywidualne.

Po trzecie cena

Szkodliwym przesądem dotyczącym mebli na wymiar jest przeświadczenie, że skoro są robione na zamówienie to są także o wiele droższe. Jak dowiedzieliśmy się od producenta mebli na wymiar Formcolor przeważnie nie ma to nic wspólnego z prawdą. Ponieważ w wielu sklepach meblarskich płacimy przede wszystkim za markę. W przypadku mebli na wymiar płacisz za faktyczną jakość materiałów oraz pracę potrzebną do wykonania mebli. Co więcej, nawet jeśli wydasz więcej o te kilkaset złotych, możesz być pewny, że Twoje meble dłużej będą wyglądać jak nowe i posłużą Ci przez wiele lat.

Orzeł czy reszka?

Na koniec trzeba dodać uczciwie, że każdy wybór ma oczywiście nie tylko swoje zalety, ale i wady. W przypadku mebli na wymiar minusem może być czas oczekiwania na dostawę mebli. Jednak rozsądek podpowiada, że na to co dobre warto czekać. Oczywiście nie każdy mebel musi być od razu robiony na wymiar. Naszym zdaniem zakup mebli na wymiar warto jednak rozważyć w przypadku tych mebli, które powinny być równocześnie trwałe, funkcjonalne i pasować to naszej wizji wnętrza.