rolety-zewnetrzne
20 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka rolet zewnętrznych
5 (100%) / 1 głosów

Charakterystyka rolet zewnętrznych

Przejeżdżając przez miasto, coraz częściej możemy zauważyć rolety zewnętrzne zamontowane na oknach domów jednorodzinnych. Jeszcze kilka lat temu nie były tak popularnym rozwiązaniem. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Zaczęliśmy doceniać zalety, które się z nimi wiążą, w tym skuteczną ochronę przed włamaniem. Czym charakteryzują się rolety zewnętrzne i jakie są ich rodzaje?

Cechy rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne są systemem osłonowym montowanym na oknach. Od niedawna przestały kojarzyć się z budynkami przemysłowymi. Jak już wspomniano, instalujemy je również w budynkach mieszkalnych, czerpiąc z tego niepodważalne korzyści.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa to tylko jeden z walorów rolet zewnętrznych. Jakie jeszcze zalety się z nimi wiążą?

Zalety rolet zewnętrznych:

  • skutecznie chronią przed utratą ciepła z pomieszczenia oraz przepływu zimna z zewnątrz. To możliwe dzięki wytworzeniu swego rodzaju poduszki powietrznej między oknem a opuszczoną roletą. Możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie nawet do 30-40% dotychczasowych kosztów!
  • pozwalają obniżyć temperaturę o kilka stopni, kiedy podczas letnich miesięcy słońce grzeje w szyby naszego domu. Nie tylko odpoczniemy od upałów, ale poniesiemy mniejsze wydatki na klimatyzację, jeśli zdecydowaliśmy się ją zainstalować. Co za tym idzie – zarówno latem, jak i zimą dbamy o dobro środowiska,
  • zabezpieczają okna przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Opady i silne nasłonecznienie destrukcyjnie działają na stolarkę okienną, a szczególnie na stolarkę drewnianą,
  • regulują dostęp światła do pomieszczeń. Możemy bez przeszkód oglądać telewizję albo uciąć sobie drzemkę w środku dnia,
  • stanowią doskonałą izolację akustyczną. To ważne zwłaszcza dla osób, które mieszkają przy ruchliwych ulicach,
  • zapewniają poczucie prywatności, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów,
  • cechują się prostą obsługą. Mogą być sterowanie elektronicznie albo być opuszczane ręcznie.

Rodzaje rolet zewnętrznych

W ofercie sklepów zajmujących się dystrybucją drzwi i okien, takich jak firma DOMEGA, można znaleźć wiele rodzajów rolet zewnętrznych. Podstawowy podział rolet zewnętrznych dotyczy sposobu ich montażu:

  • systemy montowane po zewnętrznej stronie okna,
  • systemy nakładane na okna. Są montowane we wnęce okiennej, dlatego po montażu stanowią część muru.

Każdy rodzaj rolet można zastosować zarówno w przypadku budynków istniejących, jak i tych w trakcie budowy. Dzięki wykonaniu obudowy z wysokiej jakości aluminium, rolety są niezwykle trwałe. Warto się na nie zdecydować i mieć bezpieczny, a jednocześnie spójny architektonicznie dom.