ogrodzenie-z-mosiadzu
16 października 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka ogrodzeń z mosiądzu
5 (100%) / 2 głosów

Charakterystyka ogrodzeń z mosiądzu

Mosiądz, czyli połączenie miedzi i cynku, to jeden z najstarszych znanych i powszechnie wykorzystywanych stopów. Nieskomplikowany sposób otrzymywania mosiądzu oraz bogate możliwości jego obróbki sprawiają, że znajduje on wiele zastosowań w szeroko pojętym przemyśle. Stop ten służy m. in. do produkcji naczyń, dekoracji, narzędzi. Niezwykle popularne są również ogrodzenia z mosiądzu. Czym się one charakteryzują?

Funkcjonalność i trwałość

Mosiądz stanowi doskonały materiał na ogrodzenia, które z założenia powinny być wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Głównym zadaniem ogrodzenia jest bowiem zabezpieczenie posesji, dlatego w tym celu należy wykorzystać trwały surowiec najwyższej jakości. Z mosiądzu wykonuje się bramy, furtki, przęsła i kompletne ogrodzenia, które chronią posesję i zdobią ją. Mosiężne elementy wyróżnia niezwykła twardość, wytrzymałość oraz odporność na warunki atmosferyczne, zmienne temperatury, a także korozję. Ponadto mosiądz łatwo poddaje się obróbce, można go dowolnie formować i łączyć z innymi materiałami, np. kamieniem czy drewnem. Techniką wykorzystywaną do produkcji ogrodzeń mosiężnych jest kucie, co daje bogate możliwości aranżacyjne. Ogrodzenia z mosiądzu znakomicie sprawdzają się zarówno na posesjach prywatnych, jak również znajdują one zastosowanie w budownictwie komercyjnym, np. w siedzibach firm, hotelach i innych tego rodzaju obiektach.

Estetyka na najwyższym poziomie

Nie ulega wątpliwości, ze jedną z największych zalet mosiądzu jest jego efektowny wygląd. Walory estetyczne tego stopu są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz, jak również terenów wokół budynków. Charakterystyczny, ciepły blask i złotawy odcień mosiądzu sprawia, że jest on znakomitą alternatywą np. dla elementów stalowych. Mosiężne ogrodzenia stanowią oryginalny element wystroju, dodając elegancji i ponadczasowego szyku każdej posesji. Doskonale prezentują się w połączeniu z naturalnym kamieniem, a także drewnem, tworząc z nimi wyszukane, stylowe kompozycje. W ofercie firm specjalizujących się w produkcji elementów metalowych, czego przykładem jest Zakład Metalowy Ryszard Seroczyński, Mieczysław Pokój w Tanowie, znajdziemy bogaty asortyment ogrodzeń produkowanych z mosiądzu. Precyzyjnie wykonane mosiężne elementy będą stanowiły znakomite zabezpieczenie, jak również wyjątkową ozdobę każdej posesji. To znakomity wybór dla osób ceniących sobie funkcjonalność, walory praktyczne oraz estetykę.