domy-szeregowe
18 października 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka domów w zabudowie szeregowej
5 (100%) / 1 głosów

Charakterystyka domów w zabudowie szeregowej

Jesteś zmęczony życiem w blokowisku? Chciałbyś uciec od miasta, ale nie stać cię na dom wolnostojący? Rozważ kupno domu w zabudowie szeregowej, który jest kompromisem między życiem w zatłoczonym mieście a spędzaniem czasu na odludnej działce. Z naszego artykułu dowiesz się, czym charakteryzują się domy w zabudowie szeregowej oraz z czego wynika fakt, że cieszą się one coraz większym powodzeniem – zapraszamy do lektury.

Czym cechują się domy w zabudowie szeregowej?

Domy w zabudowie szeregowej tworzą tzw. segmenty. Jest to bowiem kilka lub kilkanaście budynków połączonych ze sobą ścianami bocznymi. Można powiedzieć, że widać tutaj podobieństwo do mieszkań w bloku, ale każdy segment ma osobne wejście i garaż. Właściciele domu otrzymują również wydzielony kawałek terenu, który doskonale nadaje się na stworzenie przydomowego ogródka. Wspólne są natomiast: droga dojazdowa i dodatkowe elementy w otoczeniu, takie jak: place zabaw, boiska sportowe i małe parki oraz sklepy. Domy w zabudowie szeregowej tworzą jedno wspólne osiedle, które sprzyja stworzeniu małej grupy sąsiedzkiej, ale pozwala jednocześnie na zachowanie prywatności.

Tzw. szeregowce mają prostą budowę – zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz. Na parterze mieści się zwykle strefa dzienna – przestronny salon z aneksem kuchennym oraz toaleta, a także wyjście na taras lub do wspomnianego wcześniej opcjonalnego ogródka. Na piętrze znajduje się z kolei strefa nocna, w której umieszczona jest sypialnia, łazienka i garderoba. Skoro już wiesz, jak wygląda zabudowa szeregowa, przejdźmy do jej zalet.

Zalety domów w zabudowie szeregowej

Jak już zostało wspomniane, domy w zabudowie szeregowej są dobrą opcją dla osób, które poszukują wygody i funkcjonalności, cechujące mieszkania w blokach, oraz prywatności, oferowanej przez domy wolnostojące. Poczucie intymności zapewnia osobne wejście do domu, a także ogród, który można urządzić według własnego zapotrzebowania. Poczucie bezpieczeństwa jest natomiast zapewnione przez wspólnotę sąsiedzką, dzięki czemu mieszkańcy domów w zabudowie szeregowej nie czują się odizolowani – w każdej chwili mogą odwiedzić sąsiada, aby porozmawiać przy kawie lub pożyczyć drobną rzecz lub sprzęt w nagłej potrzebie.

Inną zaletą mieszkania w szeregowcu są niskie koszty eksploatacji. Zapewnia je połączenie ścian budynków, co przekłada się na lepsze warunki termiczne i parametry cieplne domów, a to z kolei na niższe rachunki za ogrzewanie. Do cech wyróżniających tego typu domy można również dodać wysoki standard, do którego zalicza się: osobny ogród, piwnica, garaż oraz co najmniej dwie kondygnacje – to wszystko podnosi komfort życia w zabudowie szeregowej. Warto o powyższych zaletach pomyśleć podczas wyboru nowego domu lub mieszkania. Więcej informacji można uzyskać po kontakcie z deweloperami budowlanymi, takimi jak np. Śmigielski Group, które oferują kompleksowe usługi, obejmujące sprzedaż mieszkań, bliźniaków oraz domów w zabudowie szeregowej.