podlewanie-ogrodu
30 października 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Automatyczne podlewanie ogrodów. Zalety rozwiązania
5 (100%) / 1 głosów

Automatyczne podlewanie ogrodów. Zalety rozwiązania

Aby ogród był bujny, dobrze utrzymany i zadbany, potrzebuje przede wszystkim odpowiedniego nawodnienia. Polska pogoda nam pod tym względem nie sprzyja – opady są zbyt rzadkie, aby zapewnić ogrodowym roślinom optymalną dawkę wody. Z kolei podlewanie nawet niewielkiego ogrodu zajmuje sporo czasu. Rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadniające. Poznaj ich zalety.

Jak działają automatyczne systemy podlewania ogrodów?

Marzysz o pięknym ogrodzie, ale regularne nawadnianie zabiera mnóstwo czasu. A przecież to dopiero początek zabiegów pielęgnacyjnych. Im większy ogród, tym bardziej czasochłonne byłoby własnoręczne podlewanie.

Automatyczne systemy podlewania ogrodów zapewniają roślinom odpowiednie nawodnienie bez zabierania cennego czasu. Za to, aby woda została dostarczona na czas i w odpowiednich ilościach, odpowiadają sterowniki. Umożliwiają one zaprogramowanie zraszaczy tak, aby nawadniały ogród w poszczególnych jego częściach, o różnych porach, w określone dni tygodnia i odpowiednią ilością wody. Wystarczy więc zaprogramować urządzenie, aby nie musieć już dłużej martwić się tym, że rośliny będą marnieć w suchych okresach, których w Polsce nie brakuje.

Ponadto, urządzenie polega nie tylko na tym, jak zostanie przez nas zaprogramowane, ale aktywnie reaguje na zmieniające się warunki glebowe. Jeżeli np. kilka dni będzie deszczowych i grunt będzie dostatecznie nawodniony, czujniki wilgoci przekażą informację o tym i system wstrzyma pracę do czasu, kiedy woda będzie potrzebna.

Taki automatyczny system nawadniania ogrodów, a także inne rozwiązania ułatwiające pielęgnację terenów zielonych, oferuje Fluidra Polska.

Zalety automatycznego systemu podlewania ogrodu

Automatyczny system podlewania ogrodu ma mnóstwo zalet. Skorzystają na nim zarówno posiadacze roślin, jak i… same rośliny! O jakich zaletach mowa?

  • Automatyczne nawadnianie oszczędza Twój czas i energię. Nie musisz chodzić po ogrodzie z wężem ani konewką. Nie musisz pilnować czasu podlewania. Urządzenie zrobi to za Ciebie i zawsze na czas.
  • Ścisła kontrola wilgotności gruntu – w okresach suchych system dokładnie nawodni glebę, ale wstrzyma pracę w okresie deszczy. Dzięki temu nie musisz się zastanawiać, jak kapryśna pogoda wpłynie na Twój ogród. Niestraszne Ci susze ani ulewy.
  • Uniwersalne rozwiązanie – automatyczne podlewanie sprawdza się zarówno w małych ogrodach, jak i na dużych terenach zielonych. Mogą z niego korzystać posiadacze ogrodów z roślinami ozdobnymi, ale też rolnicy.
  • Optymalne warunki dla roślin – mają one dokładnie tyle wody, ile potrzebują. Dzięki temu z łatwością przyswajają wszelkie składniki z gleby, rosną bujnie i dają wysoki plon!